Kostel svaté Kateřiny

Kostel svaté Kateřiny se nachází v obci Svatá Kateřina, 9 km severovýchodně od Kutné hory (Středočeský kraj).

Kostel svaté Kateřiny se nachází v obci Svatá Kateřina, 9 km severovýchodně od Kutné hory (Středočeský kraj).

Kostel byl postaven v první polovině 14.století mnichy ze sedleckého kláštera. Jedná se o gotickou masivní jednolodní stavbu s neobyčejně mohutnou věží. Celkově má stavba spíše pevnostní než duchovní charakter.

Čtvercový presbytář je sklenut hmotnou křížovou klenbou s klínovými žebry na jehlancových konzolách a osvětlen dvěma úzkými střílnovými. Hlavní sloupový oltář je raně barokní, portálový, s obrazy Zasnoubení sv. Kateřiny a sv. Martina (posvěcen byl v roce 1665). Další dva zajímavé obrazy ze stejné doby byly zřejmě přeneseny ze Sedlce, představují Madonu s cisterciáckým světcem a Kalvárii.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 18.6.2018
Polojasno
24°C
17°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1019.3hPa
Vítr: 2.8m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Úterý 19.6.
Polojasno
24°C
20°C
Středa
20.6.2018
Polojasno
25°C
19°C
Čtvrtek
21.6.2018
Zataženo
29°C
15°C
Pátek
22.6.2018
Deštivo
16°C
11°C

Kontakt

Adresa:
Svatý Mikuláš 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Zřícenina hradu Leuchtenštejn - Zřícenina hradu Leuchtenštejn nedaleko města Zlaté Hory pochází ze 13. století.
Zřícenina hradu Leština - Zřícenina hradu Leština se vypíná na skalnatém výběžku u stejnojmenné obce, která je poprvé zmiňována v první polovině 15. století.
Hrad Kozlov u Třebíče - Zřícenina hradu Kozlov nedaleko obce Kozlany se vypíná na skalnatém ostrohu nad řekou Jihlavou. Pozůstatky hradu se nachází poblíž vodního díla Dalešice.
Hrad Krupka - Zřícenina gotického kamenného hradu nad stejnojmenným městem je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion POHODA - Nabízíme ubytování v rodinném penzionu s přátelskou atmosférou a osobním přístupem. Penzion leží v srdci Karlovarského kraje. jeho poloha je vhodná pro klidnou i aktivní dovolenou, při pracovní cestě a je ideálním místem i pro romantické víkendové pobyty.
dětenice Pezion u Ungerů-středověká hospoda - Penzion u Ungerů se nachází 250 m od středověké hopody se super zábavou a pohoštěnim
HOŘOVICKÁ CHATA - Rekreační chata v letovisku Cholín s 18 pokoji / 63 lůžek na Slapské přehradě, s celoročním provozem,přímý bus do Prahy, vhodné pro rodiny s dětmi, školy.
Levné ubytování České Budějovice - Penzion Minor - Levné ubytování České Budějovice nabízí kromě běžného ubytování v penzionu také výhodný víkendový pobyt s výraznou slevou, nebo diskrétní ubytování pro zamilované páry v denní době od 9.00 do 15.00 hodin.

Nové restaurace

+ přidat
Green Coco bar - Vychutnejte si svěží smoothie, zeleninové saláty, tortilly nebo chia puding, to vše a mnoho dalšího pro Vás připravujeme čerstvé každý den.
Občerstvení Střela - Rodinné občerstvení se zaměřením na domácí a kvalitní jídla. Nabízíme snídaně, domácí polévky, teplé pokrmy, ale i točené limo a pivo. Každý všední den čerstvá, domácí polévka z kvalitních surovin ... sledujte naše Polévkové Menu.
Steak bar Hředle 77 - Více informací na : www.steak-hredle.cz
Žižkov na Žižkově - Pivovar Moravský Žižkov dorazil do Prahy a ne náhodou na Žižkov. Poctivá česká kuchyně, jenž uspokojí maso-žrouta i vegana, domácí limonády, čerstvé mošty a jiné a jiné dobroty. Jste srdečně zváni.