Orlické muzeum Choceň

Orlické muzeum se nachází v Chocni v Pardubické ulici. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.

Orlické muzeum v Chocni se může v současné době chlubit významnými krátkodobými výstavami, koncerty a také přednášky. Nabízí i historický kroužek pro děti a věnuje se další odborné činnosti či konzultaci pro veřejnost. Muzejní pracovníci se starají o více než 13 500 sbírkových předmětů a muzeum skrývá více než osm tisíc knih. V rámci badatelské činnosti mají možnost návštěvníci seznámit se s rozsáhlými sbírkami geologie, archeologie, etnografie, botaniky, mykologie, entomologie a také umění. Muzeum se nachází v prostorách místního zámku.

Historie

U vzniku choceňského muzea stál místní učitel Karel Prudič, jenž chtěl uspořádat dosavadní exponáty a materiály Choceňska v jediné budově. Po jeho boku stáli další významní činitelé Chodska. Muzeum bylo oficiálně založeno již v roce 1908 a správcem se stal Karel Prudič. Problémem byl však nedostatek prostor pro sbírky a exponáty. Muzeum se tedy přestěhovalo do měšťanské školy a stálá expozice se nacházela i na radnici. Po druhé světové válce bylo muzeum nastěhováno do tří místnostní na zámku, jenž se stal majetkem Chocně.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Pardubická
Choceň 
Web: Orlické muzeum Choceň
Email: muzeum.chocen@centrum.cz
Telefon: +420 465 471 624

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Na Plazu - Vyhlídka Na Plazu je předsunutá vyhlídková plošina.
Vyhlídkové místo Karvánka - Na soutoku Střely a Berounky se nachází vyhlídkový bod do krajiny.
Vyhlídkové místo Dobříč - Čivice - Nad obcí Čivice, na horním toku Berounky, se nachází vyhlídkové místo na řeku Berounku a jez u Žíkovského mlýna.
Vyhlídka Poradní skála - Vyhlídka Poradní skála se nachází nedaleko vodáckého kempu u Dolanského mostu, kde bývá obvyklý začátek splouvání řeky Berounky.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.