Muzeum Otokara Březiny

Muzeum Otokara Březiny se nachází v Jaroměřicích nad Rokytnou v Březinově ulici.

Muzeum Otokara Březiny představuje nejstarší literární muzeum na území Moravy. Představuje působení básníka Otokara Březiny v Jaroměřicích. Máte možnost zde zhlédnout zachovalý byt básníka v originální podobě s původními obrazy, nábytkem, grafikami a menšími plastikami, které Otokarovi daroval sochař Fr. Bílek. K vidění jsou také vitríny se vzácnými dokumenty a další památky. V přízemí budovy se nachází studijní knihovna, jež slouží editorům díla O. Březiny, ale i studentům k diplomovaným pracím a ostatním zájemcům. V chodbě před knihovnou muzeum nabízí expozici zaměřující se na historii muzea. V přízemí je kancelář muzea.

Historie

Otokar Březina přišel do města již v roce 1901. Nastoupil jako učitel ve zdejší měšťanské škole. Básník nejdříve bydlel v pronájmu u Höferů, hned u školy. Avšak od roku 1913 bydlel v prvním patře domu pekaře Vlčka, kde také zemřel. V tomto domě se dnes Muzeum Otokara Březiny rozprostírá.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Březinova 46
Jaroměřice nad Rokytnou 
Web: Muzeum Otokara Březiny
Email: studijniknihovna@otokarbrezina.cz
Telefon: +420 603 760 768

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Hladomorna hradu Český Šternberk - Součástí hradu Český Šternberk je i bývalá hladomorna. V současné době slouží veřejnosti jako velmi působivý vyhlídkový bod na střední Posázaví.
Kamenná věž Hláska Roudnice nad Labem - Kamenná věž v Roudnici nad Labem je v současné době zprovozněna veřejnosti jako rozhledna.
Vyhlídka Cerhenice (dětské hřiště) - Druhá vyhlídková věž v Cerhenicích se nachází v areálu dětského hřiště Květoslavy Šátkové, nedaleko dřevěného bludiště.
Vyhlídková věž Cerhenice - Na okraji obce Cerhenice byla postavena v roce 2015 menší dřevěná rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.