Muzeum Velké Meziříčí

Muzeum se nachází ve Velkém Meziříčí na Zámeckých schodech. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.

Muzeum Velké Meziříčí zaujímá prostory místního zámku. Muzeum se specializuje zejména na sbírky regionálního charakteru, jako jsou přírodovědné a historické. Najdete zde stálou expozici nesoucí název „Ve znamení sedmi per“, jejíž slavnostní otevření proběhlo v květnu 2008, přibližuje návštěvníkům základní údaje o historii a současnosti města. Další expozice je přípovědná. Muzeum nabízí i výstavu zvanou „Cestou necestou aneb Od cest k dálnicím“, kde je návštěvník seznámen s vývojem pozemních komunikací. Poslední nabídkou muzea je „Kubismus“, kde jsou vystavené kolekce nábytku zhotovené v roce 1913.

Historie

Počátky městského muzea spadají do devatenáctého století, kdy byla pořádána Národopisná, průmyslová, umělecká a hasičská výstava. Ta proběhla ve Velkém Meziříčí v roce 1893. První výstavní místo, kam byly umístěné muzejní sbírky, byla budova gymnázia. Ve třicátých letech zaujalo muzeum prostory radnice. Do stávajících výstavních prostor na místním zámku byly sbírky přestěhovány v roce 1948.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 19.10.2019
Zataženo
13°C
11°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1014.2hPa
Vítr: 4.4m/s
z jiho-východu
Zítra
Neděle 20.10.
Skoro jasno
13°C
11°C
Pondělí
21.10.2019
Polojasno
15°C
12°C
Úterý
22.10.2019
Polojasno
17°C
9°C
Středa
23.10.2019
Skoro jasno
17°C
13°C

Kontakt

Adresa:
Velké Meziříčí 
Web: Muzeum Velké Meziříčí
Email: muzeumvm@muzeumvm.cz
Telefon: +420 566 522 773

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Ski areál Fajtův kopec - Skiareál Fajtův kopec ve Velkém Meziříčí byl v nedávné době modernizován. Jsou zde k dispozici jeden dvoukotvový vlek a tři dětské vleky (dva lanové). Hlavní sjezdovka je rozdělena na dva svahy o délce 460 metrů a je vhodná jak pro pokročilé lyžaře, tak i pro začátečníky. 
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Studánka u čuráčka - Na okraji Přírodního parku Sovinecko, nedaleko Rýmařova, vyvěrá spodní pramen, jehož název stojí za pozornost.
Spolský rybník - Spolský rybník vznikl v roce 1372. O dvě století později byl na žádost rožmberského regenta Jakuba Krčína přebudován a měl sloužit pro zachycení povodňové vody, která na Spolském potoce proudila do rybníka Svět. Oba rybníky jsou i dnes vzájemně propojeny.
Vlkovický rybník - Vlkovický rybník byl založen již na konci 14. století, je tedy jedním z nejstarších rybníků v Čechách. Založil jej pravděpodobně jistý Jan Tožic z Tožic. Jeho rozloha je 105 hektarů.
Rybník Rod - Rybník Rod je jeden z nejvýznamnějších vodních zdrojů Nadějské rybniční soustavy nedaleko Veselí nad Lužnicí. Rozkládá se na rozloze necelých 36 hektarů podél pravého břehu řeky Lužnice, zhruba 200 metrů od vlakové zastávky Frahelž.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.
Hotel Zlatý Zajíc - Rodinný hotel se nachází v centru Libochovic.Pořádáme akce,svatby,večírky.Stravování je pouze pro hotelové hosty dle přání zákazníka.Jsme schopni nabídnout bezlepkovou dietu,kompletní cukrářský sortiment pro svatby i oslavy.Kapacita hotelu je až 28 lůžek.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.