Žehušická obora

Přírodní památka Žehušická obora je domovem 130 bílých jelenů.

Přírodní památka Žehušická obora o rozloze 270 ha se nachází ve Středočeském kraji necelých 15 km východně od Kutné Hory.

Tradice chovu bílých jelenů zde sahá 150 let nazpět a je unikátní tím, že se jedná o stanici starající se o jedno z mála stád bílé jelení zvěře na světě. Celkový počet stáda čítá asi 130 jedinců, jejichž předci pocházeli původně z Persie či Indie. Se zvěří se v dnešní době hospodaří mysliveckým způsobem.

Žehušická obora byla založena kolem roku 1850 šlechtickým rodem Thun-Hohenstein ve stylu anglického parku na místě vysušeného rybníka Kravinec.

Vysázením vzácných druhů rostlin se z parku stalo velmi navštěvované místo. Uklidňujícím dojmem působí rozsáhlá louka se skupinami stromů, která je zavlažována důmyslnou sítí vodních cest vedoucích od Mlýnského potoka na jedné straně obory do řeky Doubravy na straně opačné.

Zajímavostí obory bylo též natáčení televizního seriálu Území bílých králů.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 18.6.2018
Polojasno
24°C
17°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1018.5hPa
Vítr: 3.7m/s
z severo-západu
Zítra
Úterý 19.6.
Polojasno
23°C
20°C
Středa
20.6.2018
Polojasno
25°C
19°C
Čtvrtek
21.6.2018
Zataženo
29°C
15°C
Pátek
22.6.2018
Deštivo
16°C
11°C

Kontakt

Adresa:
Žehušice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
21. Letecká základna - 21. Letecká základna taktického letectva Čáslav
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Zřícenina hradu Leuchtenštejn - Zřícenina hradu Leuchtenštejn nedaleko města Zlaté Hory pochází ze 13. století.
Zřícenina hradu Leština - Zřícenina hradu Leština se vypíná na skalnatém výběžku u stejnojmenné obce, která je poprvé zmiňována v první polovině 15. století.
Hrad Kozlov u Třebíče - Zřícenina hradu Kozlov nedaleko obce Kozlany se vypíná na skalnatém ostrohu nad řekou Jihlavou. Pozůstatky hradu se nachází poblíž vodního díla Dalešice.
Hrad Krupka - Zřícenina gotického kamenného hradu nad stejnojmenným městem je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion POHODA - Nabízíme ubytování v rodinném penzionu s přátelskou atmosférou a osobním přístupem. Penzion leží v srdci Karlovarského kraje. jeho poloha je vhodná pro klidnou i aktivní dovolenou, při pracovní cestě a je ideálním místem i pro romantické víkendové pobyty.
dětenice Pezion u Ungerů-středověká hospoda - Penzion u Ungerů se nachází 250 m od středověké hopody se super zábavou a pohoštěnim
HOŘOVICKÁ CHATA - Rekreační chata v letovisku Cholín s 18 pokoji / 63 lůžek na Slapské přehradě, s celoročním provozem,přímý bus do Prahy, vhodné pro rodiny s dětmi, školy.
Levné ubytování České Budějovice - Penzion Minor - Levné ubytování České Budějovice nabízí kromě běžného ubytování v penzionu také výhodný víkendový pobyt s výraznou slevou, nebo diskrétní ubytování pro zamilované páry v denní době od 9.00 do 15.00 hodin.

Nové restaurace

+ přidat
Green Coco bar - Vychutnejte si svěží smoothie, zeleninové saláty, tortilly nebo chia puding, to vše a mnoho dalšího pro Vás připravujeme čerstvé každý den.
Občerstvení Střela - Rodinné občerstvení se zaměřením na domácí a kvalitní jídla. Nabízíme snídaně, domácí polévky, teplé pokrmy, ale i točené limo a pivo. Každý všední den čerstvá, domácí polévka z kvalitních surovin ... sledujte naše Polévkové Menu.
Steak bar Hředle 77 - Více informací na : www.steak-hredle.cz
Žižkov na Žižkově - Pivovar Moravský Žižkov dorazil do Prahy a ne náhodou na Žižkov. Poctivá česká kuchyně, jenž uspokojí maso-žrouta i vegana, domácí limonády, čerstvé mošty a jiné a jiné dobroty. Jste srdečně zváni.