Památník Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Borové

Památník Karla Havlíčka Borovského se nachází v Havlíčkově Borové v ulici Havlíčkově.

Památník se nachází v rodném domě Karla Havlíčka Borovského. Návštěvníci mají možnost zhlédnout stálé expozice, které se věnují životu a dílu slavného rodáka. Nově jsou v budově umístěné dvě stálé expozice, z nichž jedna se týká rodáka Josefa Stránského a druhá sochaře Viktora Dobrovolného. Ze stálých expozic navštívíte rodný dům Karla Havlíčka Borovského, jeho život a dílo. Zhlédnete Havlíčkovské oslavy a v budově se nachází i místní knihovna s informačním centrem.

Historie

Budova, v níž je památník umístěn, byla postavena v roce 1817 Havlíčkovým otcem Matějem. Narodil se zde Karel Havlíček Borovský o čtyři roky později. V roce 1929 byl dům odkoupen Občanskou záložnou v Praze – Vršovicích a snažili se o vytvoření Havlíčkova muzea. To bylo slavnostně otevřeno již v roce 1931 a v letech 1956 až 1970 bylo stavení zrekonstruováno. V roce 1978 byla budova vyhlášena za národní kulturní památku.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 31.10.2020
Zataženo
10°C
9°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1024.1hPa
Vítr: 4.2m/s
z severo-západu
Zítra
Neděle 1.11.
Déšť
11°C
11°C
Pondělí
2.11.2020
Zataženo
15°C
10°C
Úterý
3.11.2020
Zataženo
16°C
8°C
Středa
4.11.2020
Zataženo
7°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Havlíčkova 68
Havlíčkova Borová 
Email: knihovna@havlickovaborova.cz
Telefon: 569 642 123

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Brusná u Bludova - Rozhledna Brusná je svérázná, netypická dřevěná vyhlídková stavba opatřená ocelovým schodištěm.
Rozhledna Brodek - Menší vyhlídková stavba ze dřeva, vysoká 8 metrů, vyrostla v roce 2010 v Brodku u Přerova zásluhou jednoho z místních obyvatel.
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.