Památník Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Borové

Památník Karla Havlíčka Borovského se nachází v Havlíčkově Borové v ulici Havlíčkově.

Památník se nachází v rodném domě Karla Havlíčka Borovského. Návštěvníci mají možnost zhlédnout stálé expozice, které se věnují životu a dílu slavného rodáka. Nově jsou v budově umístěné dvě stálé expozice, z nichž jedna se týká rodáka Josefa Stránského a druhá sochaře Viktora Dobrovolného. Ze stálých expozic navštívíte rodný dům Karla Havlíčka Borovského, jeho život a dílo. Zhlédnete Havlíčkovské oslavy a v budově se nachází i místní knihovna s informačním centrem.

Historie

Budova, v níž je památník umístěn, byla postavena v roce 1817 Havlíčkovým otcem Matějem. Narodil se zde Karel Havlíček Borovský o čtyři roky později. V roce 1929 byl dům odkoupen Občanskou záložnou v Praze – Vršovicích a snažili se o vytvoření Havlíčkova muzea. To bylo slavnostně otevřeno již v roce 1931 a v letech 1956 až 1970 bylo stavení zrekonstruováno. V roce 1978 byla budova vyhlášena za národní kulturní památku.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Havlíčkova 68
Havlíčkova Borová 
Email: knihovna@havlickovaborova.cz
Telefon: 569 642 123

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Hladomorna hradu Český Šternberk - Součástí hradu Český Šternberk je i bývalá hladomorna. V současné době slouží veřejnosti jako velmi působivý vyhlídkový bod na střední Posázaví.
Kamenná věž Hláska Roudnice nad Labem - Kamenná věž v Roudnici nad Labem je v současné době zprovozněna veřejnosti jako rozhledna.
Vyhlídka Cerhenice (dětské hřiště) - Druhá vyhlídková věž v Cerhenicích se nachází v areálu dětského hřiště Květoslavy Šátkové, nedaleko dřevěného bludiště.
Vyhlídková věž Cerhenice - Na okraji obce Cerhenice byla postavena v roce 2015 menší dřevěná rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.