Památník Bible Kralické

Památník Bible Kralické se nachází v Kralicích nad Oslavou v Martinské ulici. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.

Památník Bible Kralické je spravován Moravským zemským muzeem. Památník se nachází v budově v sousedství bývalé tvrze. Expozice se soustřeďuje na prezentaci bohatství kralické minulosti, zejména jejího nejslavnějšího období – činnost bratrské tiskárny. Ze stálých expozic navštívíte dílo tiskařů jednoty bratrské a zpřístupněny veřejnosti byly i zbytky renesanční tvrze, kde jednota bratrská se svou tiskárnou také působila.

Historie

Budova, kde se muzeum nachází, v letech 1578 až 1620 sloužila jako útočiště tajné bratrské tiskárny. Tiskly se zde knihy náboženské, naučné a také světská díla. Nejvýznamnějším dílem tiskařů se stala právě Bible Kralická. Stavba památníku začala již v roce 1976 díky společnému úsilí Městského zemského muzea a zdejšího muzejního spolku.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 15.6.2021
Polojasno
25°C
18°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1017.2hPa
Vítr: 1.7m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Středa 16.6.
Polojasno
24°C
18°C
Čtvrtek
17.6.2021
Jasno
26°C
18°C
Pátek
18.6.2021
Jasno
28°C
18°C
Sobota
19.6.2021
Polojasno
30°C
22°C

Kontakt

Adresa:
Martinská 228
Kralice nad Oslavou 
Web: Památník Bible Kralické
Email: kralice.pamatnik@seznam.cz
Telefon: +420 770 119 395

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Brandlín - Původní tvrz přestavěná na barokní zámek.
Rozhledna Třasák (Útvina) - Rozhledna Třasák patří k našim nejkrásnějším vyhlídkovým stavbám. Nachází se na soukromém pozemku, je však přístupná veřejnosti.
Rozhledna Karlova vyhlídka (Vyhlídka Karla IV.) - Rozhledna Karlova vyhlídka, známá i pod názvem Vyhlídka Karla IV., je 15 metrů vysoká kamenná stavba v novogotickém slohu z roku 1876. Je to současně nejstarší rozhledna v tomto městě. 
Rozhledna Doubská hora - Rozhledna Doubská hora je objekt z roku 1905.

Nové ubytování

+ přidat
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.