Muzeum Fojtství

Muzeum Fojtství se nachází v Kopřivnici v Záhumenní a jedná se o součást Regionálního muzea v Kopřivnici. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.

Muzeum Fojtství se nachází s expozicí, která se věnuje historii města, v nejstarší dochované budově, jež stojí na území Kopřivnice. Jsou zde vystaveny informace, které se týkají života v Kopřivnici, a také jedny z nejstarších dopravních prostředků – kočáry, sáně a bryčky. Jejich výrobu v areálu fojtství započal Ignác Šustala, což je zakladatel místní „kočárovny“, která se později stala firmou Tatra. V podkroví budovy se nachází výstavní prostor, kde jsou konány pravidelné krátkodobé výstavy. V suterénu muzea jsou k dispozici prostory vhodné pro různé oslavy. Ze stálých expozicí zde najdete „Zakladatel firmy Tatra v Kopřivnice“, expozici kočárů a také archeologii, která se soustřeďuje na pravěk a středověk. Jestliže navštívíte již Muzeum Fojtství, jistě nevynechejte ani návštěvu dalších poboček regionálního muzea, jimiž je Technické muzeum Tatra a Lašské muzeum.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Záhumenní 1/25
Kopřivnice 
Web: Muzeum Fojtství
Email: vera.fojtikova@tatramuseum.cz
Telefon: +420 556 812 610

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
AUTO MOTO MUZEUM - muzeum veteránů Kopřivnice - Muzeum veteránů aut i motorek v Kopřivnici.
Vzdálenost: 2km
Jaroslav Hrab - Půjčovna má k dispozici rafty. Doprava je možná po celé České republice.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Dubová alej Kroměříž - V Kroměříži se nachází nádherná dubová alej.
Platany v Chropyni - Státem chráněné stromořadí objevíte v Chropyni.
Dubová alej Prostějov - Alej v Prostějově kdysi patřila k ozdobě města.
Alej u Andílka - V Kralicích na Hané je vysázena v polích krásná alej.

Nové ubytování

+ přidat
Chata Orion - Srdečně Vás zveme do naší zrekonstruované roubené Chaty Orion, která se nachází v oblíbené lyžařské obci Velká Úpa, patřící k městu Pec pod Sněžkou v Krkonoších.
Lašské chalupy - Dopřejte si příjemnou dovolenou v jedné z prostorných chalup, které jsou obklopeny nádhernou přírodou a nabízejí veškeré zázemí pro fantastický pobyt. Vychutnejte si klidné ráno, nadechněte se čerstvého horského vzduchu v Beskydech a užijte si společné chvíle s těmi, které máte nejraději. Díky ideální poloze v podhorské obci Kunčice pod Ondřejníkem budete mít nekonečné možnosti pro výlety a turistiku.
Chata U Koníků - Plánujete vyrazit do Krušných hor? Zveme Vás do naší Chaty U Koníků, která se nachází v klidné části obce Moldava, nedaleko hranic s Německem. Její poloha potěší všechny nadšence turistiky, cyklistiky, pohodové rekreace uprostřed přírody i milovníky zimních sportů.
Chaty Diana - Chaty Diana, které najdete v obci Doksy na jihu okresu Česká Lípa, jsou ideálním místem pro pohodovou letní dovolenou zejména pro milovníky vody.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.