Muzeum Zdeňka Buriana

Muzeum Zdeňka Buriana se nachází ve Štramberku v Záuličí. Nabízí svým návštěvníkům velmi zajímavé stálé expozice.

Muzeum Zdeňka Buriana je velmi známé díky světoznámému malíři pravěku a dobrodružství. Zdeněk část svého života prožil ve Štramberku a na jeho počest zde bylo otevřeno muzeum. Rok co rok jsou zde pořádány krátkodobé výstavy nejrůznějšího zaměření a nejčastěji ve spojení se Zdeňkem Burianem. Muzeum slouží i jako městská galerie. V budově muzea sídlí také Městské informační centrum. Muzeum sousedí s valašskou roubenou studnou, kulturní památkou.

Historie

Muzeum Zdeňka Buriana bylo otevřeno již v roce 1992 a do roku 1996 jej spravovala muzejní nadace. Od roku 1997 se však jedná o majetek města Štramberk. Budova muzea sloužila nejprve jako stará tržnice při dolní bráně pod náměstím a jedná se o jednu z nejstarších městských budov, která byla zachycená na kresbě již v roce 1722. Od roku 1822 sloužila jako masné krámy, které byly postavené řeznickým cechem.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Štramberk 
Web: Muzeum Zdeňka Buriana
Email: mzb@stramberk.cz
Telefon: +420 558 840 619

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Jaroslav Hrab - Půjčovna má k dispozici rafty. Doprava je možná po celé České republice.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Javor klen u Podhradských - Nedaleko vodáckého kempu pod zříceninou hradu Dívčí Kámen se nachází nádherný javor klen.
Strom lásky České Budějovice - V Českých Budějovicích, na Pražském sídlišti u pravého břehu Vltavy, byl zasazen Strom lásky.
Jinan dvoulaločný v Lannově loděnici České Budějovice - Na levém břehu Vltavy, v Lannově loděnici v Českých Budějovicích stojí státem chráněný strom Jinan dvoulaločný.
Hlohová alej Litvínovice - V obci Litvínovice, na jižním okraji Českých Budějovic, stojí překrásná hlohová alej.

Nové ubytování

+ přidat
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.
Chata Lucie - Tato rodinná chata se nachází pod úpatí hory Říp a leží pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování na chatě až pro 12 osob. Během pobytu využijete plně vybavenou chatu se saunou, wifi, krbem, grilem, trampolínou, bazénem v létě a dalším zařízením pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz