Hrad Sion

Hrad Sion je oblíbenou zastávkou cyklistů a turistů putujících východní částí středočeského kraje.

Hrad Sion je oblíbenou zastávkou cyklistů a turistů putujících východní částí středočeského kraje. Nachází se asi 1km od obce Chlístovice, asi 12km jihozápadně od Kutné Hory. Dnes je Sion již jen zříceninou, neboť v polovině 15. století byl dobyt, vypálen a později kvůli stavebnímu kameni rozebírán.

Podle archeologických nálezů se datuje vznik prapůvodní stavby do starší doby hradištní (600-800 n.l.). Nejslavnějším majitelem byl bezpochyby Jan Roháč z Dubé, táborský hejtman, husita, mj. také majitel několika přilehlých vsí. Přestavěl hradiště na hrad s třemi budovami uvnitř, obehnaný silnou hradbou a chráněný baštou. Pozůstatky zdiva je vidět dodnes.

Hrad Sion byl dobyt vojsky Zikmunda Lucemburského a vypálen, Jan Roháč byl zajat a spolu s jinými králoodpůrci popraven. Sion připadl rodu Steinů, majitelům blízkého malešovského panství, kteří nechali hrad rozebírat a základy do hlíny zahrabat.

O hrad se zajímali až v polovině 20.století archeologové, kteří vytvořili přibližnou obrazovou rekonstrukci hradu.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 12.12.2019
Zataženo
3°C
-2°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1006.1hPa
Vítr: 3.1m/s
z jiho-jiho-západu
Zítra
Pátek 13.12.
Zataženo
1°C
2°C
Sobota
14.12.2019
Mrznoucí déšť
3°C
4°C
Neděle
15.12.2019
Zataženo
6°C
8°C
Pondělí
16.12.2019
Zataženo
8°C
4°C

Kontakt

Adresa:
Chlístovice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bykáni - Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bykáni.
Vzdálenost: 3km
Vodní nádrž Vrchlice - Vodní nádrž Vrchlice se může pochlubit jedinou klenbovou železobetonovou přehradní hrází tohoto typu v České republice. Hráz je vysoká nad základním bodem 41 metrů a nad okolním terénem 34 metrů, v koruně je dlouhá 168 metrů a poloměr zakřivení činí 66 metrů.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rybník Posměch - Rybník Posměch založil pravděpodobně Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan. Byl součástí panství Rožmberků.
Rybník Blato - Rybník Blato je jeden z mnoha rybníků využívaných pro chov ryb v CHKO Třeboňsko. Najdete jej nedaleko obce Žíteč u Chlumu u Třeboně. 
Purkrabský rybník - Purkrabský rybník se datuje od roku 1541. Jeho zakladatelem byl rybníkář Mikuláš Ruthard z Malešova.
Ratmírovský rybník - Ratmírovský rybník patří k nejstarším v Čechách, byl vybudován zhruba v polovině 13. století zásluhou Řádu německých rytířů. 

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Maxant - Hotel Maxant je rodinný wellness hotel ve Frymburku na Lipně, který kromě ubytování nabízím i široký výběr wellness služeb.V restauraci si můžete pochutnat nejenom na tradiční české kuchyni, ale i čerstvých rybách. Odpolední kávu si můžete dát v hotelové cukrárně.
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.