Hrad Sion

Hrad Sion je oblíbenou zastávkou cyklistů a turistů putujících východní částí středočeského kraje.

Hrad Sion je oblíbenou zastávkou cyklistů a turistů putujících východní částí středočeského kraje. Nachází se asi 1km od obce Chlístovice, asi 12km jihozápadně od Kutné Hory. Dnes je Sion již jen zříceninou, neboť v polovině 15. století byl dobyt, vypálen a později kvůli stavebnímu kameni rozebírán.

Podle archeologických nálezů se datuje vznik prapůvodní stavby do starší doby hradištní (600-800 n.l.). Nejslavnějším majitelem byl bezpochyby Jan Roháč z Dubé, táborský hejtman, husita, mj. také majitel několika přilehlých vsí. Přestavěl hradiště na hrad s třemi budovami uvnitř, obehnaný silnou hradbou a chráněný baštou. Pozůstatky zdiva je vidět dodnes.

Hrad Sion byl dobyt vojsky Zikmunda Lucemburského a vypálen, Jan Roháč byl zajat a spolu s jinými králoodpůrci popraven. Sion připadl rodu Steinů, majitelům blízkého malešovského panství, kteří nechali hrad rozebírat a základy do hlíny zahrabat.

O hrad se zajímali až v polovině 20.století archeologové, kteří vytvořili přibližnou obrazovou rekonstrukci hradu.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 14.8.2020
Silný déšť
24°C
19°C
Srážky: 4.1mm
Tlak: 1011.9hPa
Vítr: 1.2m/s
z východo-jiho-východu
Zítra
Sobota 15.8.
Silný déšť
21°C
17°C
Neděle
16.8.2020
Skoro jasno
24°C
17°C
Pondělí
17.8.2020
Deštivo
26°C
18°C
Úterý
18.8.2020
Skoro jasno
24°C
17°C

Kontakt

Adresa:
Chlístovice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bykáni - Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bykáni.
Vzdálenost: 3km
Vodní nádrž Vrchlice - Vodní nádrž Vrchlice se může pochlubit jedinou klenbovou železobetonovou přehradní hrází tohoto typu v České republice. Hráz je vysoká nad základním bodem 41 metrů a nad okolním terénem 34 metrů, v koruně je dlouhá 168 metrů a poloměr zakřivení činí 66 metrů.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Vachatova rozhledna Nová Ves u Kdyně - Vachatova rozhledna byla postavena ze dřeva v roce 2012.
Rozhledna Šibeniční vrch - V roce 2010 vyrostla na stejnojmenném vrcholu stavba vyhlídkové věže s názvem Šibeniční vrch. Stojí zhruba dvacet metrů od pozůstatků základů poutního kostelíku Panny Marie Lurdské. 
Kemp Michal u Sokolova - Skromný kemp uvnitř areálu koupaliště Michal u Sokolova. Ideální pro koupání i výlety po okolí. K dispozici je 40 míst, částečně s možností připojení k elektřině.
Kemp Zbečno - Masarykova vyhlídka v srdci CHKO Křivoklátsko - Upravená louka nad Berounkou pro kemp Masarykova vyhlídka je jen pro vás, poskytne vám soukromí, nemáte vedle žádné chaty ani chalupy. V rámci bezKempu.cz Připojení elektřiny, pitné vody, možnost použití suchého záchodu, WI-FI, krásného ohniště i s dřívím.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.