Hrad Sion

Hrad Sion je oblíbenou zastávkou cyklistů a turistů putujících východní částí středočeského kraje.

Hrad Sion je oblíbenou zastávkou cyklistů a turistů putujících východní částí středočeského kraje. Nachází se asi 1km od obce Chlístovice, asi 12km jihozápadně od Kutné Hory. Dnes je Sion již jen zříceninou, neboť v polovině 15. století byl dobyt, vypálen a později kvůli stavebnímu kameni rozebírán.

Podle archeologických nálezů se datuje vznik prapůvodní stavby do starší doby hradištní (600-800 n.l.). Nejslavnějším majitelem byl bezpochyby Jan Roháč z Dubé, táborský hejtman, husita, mj. také majitel několika přilehlých vsí. Přestavěl hradiště na hrad s třemi budovami uvnitř, obehnaný silnou hradbou a chráněný baštou. Pozůstatky zdiva je vidět dodnes.

Hrad Sion byl dobyt vojsky Zikmunda Lucemburského a vypálen, Jan Roháč byl zajat a spolu s jinými králoodpůrci popraven. Sion připadl rodu Steinů, majitelům blízkého malešovského panství, kteří nechali hrad rozebírat a základy do hlíny zahrabat.

O hrad se zajímali až v polovině 20.století archeologové, kteří vytvořili přibližnou obrazovou rekonstrukci hradu.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 24.10.2020
Skoro jasno
15°C
9°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1016.3hPa
Vítr: 3.6m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Neděle 25.10.
Jasno
16°C
9°C
Pondělí
26.10.2020
Zataženo
11°C
9°C
Úterý
27.10.2020
Polojasno
9°C
5°C
Středa
28.10.2020
Polojasno
14°C
7°C

Kontakt

Adresa:
Chlístovice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bykáni - Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bykáni.
Vzdálenost: 3km
Vodní nádrž Vrchlice - Vodní nádrž Vrchlice se může pochlubit jedinou klenbovou železobetonovou přehradní hrází tohoto typu v České republice. Hráz je vysoká nad základním bodem 41 metrů a nad okolním terénem 34 metrů, v koruně je dlouhá 168 metrů a poloměr zakřivení činí 66 metrů.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 
Rozhledna Hemberk - Rozhledna Hemberk pod vrcholem Křemenáč u obce Písečná je celodřevěná stavba vyhlídkové plošiny, vysoká 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.