Hrad Sion

Hrad Sion je oblíbenou zastávkou cyklistů a turistů putujících východní částí středočeského kraje.

Hrad Sion je oblíbenou zastávkou cyklistů a turistů putujících východní částí středočeského kraje. Nachází se asi 1km od obce Chlístovice, asi 12km jihozápadně od Kutné Hory. Dnes je Sion již jen zříceninou, neboť v polovině 15. století byl dobyt, vypálen a později kvůli stavebnímu kameni rozebírán.

Podle archeologických nálezů se datuje vznik prapůvodní stavby do starší doby hradištní (600-800 n.l.). Nejslavnějším majitelem byl bezpochyby Jan Roháč z Dubé, táborský hejtman, husita, mj. také majitel několika přilehlých vsí. Přestavěl hradiště na hrad s třemi budovami uvnitř, obehnaný silnou hradbou a chráněný baštou. Pozůstatky zdiva je vidět dodnes.

Hrad Sion byl dobyt vojsky Zikmunda Lucemburského a vypálen, Jan Roháč byl zajat a spolu s jinými králoodpůrci popraven. Sion připadl rodu Steinů, majitelům blízkého malešovského panství, kteří nechali hrad rozebírat a základy do hlíny zahrabat.

O hrad se zajímali až v polovině 20.století archeologové, kteří vytvořili přibližnou obrazovou rekonstrukci hradu.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 18.10.2019
Polojasno
14°C
10°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1015hPa
Vítr: 2m/s
z jihu
Zítra
Sobota 19.10.
Polojasno
15°C
11°C
Neděle
20.10.2019
Polojasno
17°C
12°C
Pondělí
21.10.2019
Polojasno
21°C
12°C
Úterý
22.10.2019
Polojasno
16°C
10°C

Kontakt

Adresa:
Chlístovice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bykáni - Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bykáni.
Vzdálenost: 3km
Vodní nádrž Vrchlice - Vodní nádrž Vrchlice se může pochlubit jedinou klenbovou železobetonovou přehradní hrází tohoto typu v České republice. Hráz je vysoká nad základním bodem 41 metrů a nad okolním terénem 34 metrů, v koruně je dlouhá 168 metrů a poloměr zakřivení činí 66 metrů.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Studánka u čuráčka - Na okraji Přírodního parku Sovinecko, nedaleko Rýmařova, vyvěrá spodní pramen, jehož název stojí za pozornost.
Spolský rybník - Spolský rybník vznikl v roce 1372. O dvě století později byl na žádost rožmberského regenta Jakuba Krčína přebudován a měl sloužit pro zachycení povodňové vody, která na Spolském potoce proudila do rybníka Svět. Oba rybníky jsou i dnes vzájemně propojeny.
Vlkovický rybník - Vlkovický rybník byl založen již na konci 14. století, je tedy jedním z nejstarších rybníků v Čechách. Založil jej pravděpodobně jistý Jan Tožic z Tožic. Jeho rozloha je 105 hektarů.
Rybník Rod - Rybník Rod je jeden z nejvýznamnějších vodních zdrojů Nadějské rybniční soustavy nedaleko Veselí nad Lužnicí. Rozkládá se na rozloze necelých 36 hektarů podél pravého břehu řeky Lužnice, zhruba 200 metrů od vlakové zastávky Frahelž.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.
Hotel Zlatý Zajíc - Rodinný hotel se nachází v centru Libochovic.Pořádáme akce,svatby,večírky.Stravování je pouze pro hotelové hosty dle přání zákazníka.Jsme schopni nabídnout bezlepkovou dietu,kompletní cukrářský sortiment pro svatby i oslavy.Kapacita hotelu je až 28 lůžek.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.