Vagonářské muzeum Studénka

Vagonářské muzeum se nachází ve městě Studénka v Panské ulici v areálu zámku.

Vagonářské muzeum je příspěvková organizace, jejímž sídlem je budova zámku. Nachází se zde také obřadní síň města, knihovna, učebna základní umělecké školy, klubovna Českého svazu ochránců přírody a fotoateliér. Muzeum se soustřeďuje na informace týkající se výroby kolejových vozidel na území České republiky a prezentuje počátky vzniku železniční dopravy. Expozice byla rozdělena na tři části. První se specializuje na vznik dopravy a dopravních prostředků od středověku do konce devatenáctého století. Druhá část je nejrozsáhlejší a představuje založení Vagonky ve Studénce a třetí část se věnuje historii města Studénky.

Historie

Vlastníkem Vagonářského muzea se v roce 2003 stalo město Studénka. Jednopatrová budova zámku byla ve Studénce dokončena již v roce 1750 přestavbou ze staršího zámku. V letech 1860 až 1863 k němu byla přistavěna věž a vížka s točitým schodištěm. Po první světové válce zde byla založena obchodní škola legionářů, následně učebny měšťanské školy a zbývající část zámku sloužila jako obecní byty. První dva sály byly veřejnosti zpřístupněny v květnu 1961 a do roku 1965 se expozice rozrůstala, až vniklo pět sálů.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Panská 229
Studénka 
Web: Vagonářské muzeum Studénka
Email: muzeum@sak-studenka.cz
Telefon: +420 552 303 730

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Letiště Leoše Janáčka Ostrava - Letiště Leoše Janáčka Ostrava je od roku 2007 nový název bývalého Letiště Ostrava-Mošnov. Svou rozlohou se jedná o druhé největší letiště v České republice s mezinárodním provozem. Nachází se nedaleko od města Příbor a mezinárodní dálnice D1. Z letiště je centrum Ostravy vzdáleno 23 km a centrum Frýdku Místku 20 km.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Babí lom - Rozhledna Babí lom je železobetonová stavba z let 1959 - 1961. Je vysoká 15 metrů.
Ornitologická pozorovatelna Lanškroun - Ornitologická pozorovatelna na břehu Dlouhého rybníka nedaleko Lanškrouna pochází z roku 2012.
Ornitologická pozorovatelna Lázně Bohdaneč - Na břehu Bohdanečského rybníka poblíž Lázní Bohdaneč byla postavena ornitologická pozorovatelna. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 5 metrů nad zemí.
Ornitologická pozorovatelna Jestřebí - Poblíž obce Jestřebí, v českolipském okrese, na břehu Novozámeckého rybníka vyrostla ornitologická pozorovatelna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.