Vagonářské muzeum Studénka

Vagonářské muzeum se nachází ve městě Studénka v Panské ulici v areálu zámku.

Vagonářské muzeum je příspěvková organizace, jejímž sídlem je budova zámku. Nachází se zde také obřadní síň města, knihovna, učebna základní umělecké školy, klubovna Českého svazu ochránců přírody a fotoateliér. Muzeum se soustřeďuje na informace týkající se výroby kolejových vozidel na území České republiky a prezentuje počátky vzniku železniční dopravy. Expozice byla rozdělena na tři části. První se specializuje na vznik dopravy a dopravních prostředků od středověku do konce devatenáctého století. Druhá část je nejrozsáhlejší a představuje založení Vagonky ve Studénce a třetí část se věnuje historii města Studénky.

Historie

Vlastníkem Vagonářského muzea se v roce 2003 stalo město Studénka. Jednopatrová budova zámku byla ve Studénce dokončena již v roce 1750 přestavbou ze staršího zámku. V letech 1860 až 1863 k němu byla přistavěna věž a vížka s točitým schodištěm. Po první světové válce zde byla založena obchodní škola legionářů, následně učebny měšťanské školy a zbývající část zámku sloužila jako obecní byty. První dva sály byly veřejnosti zpřístupněny v květnu 1961 a do roku 1965 se expozice rozrůstala, až vniklo pět sálů.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Panská 229
Studénka 
Web: Vagonářské muzeum Studénka
Email: muzeum@sak-studenka.cz
Telefon: +420 552 303 730

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Letiště Leoše Janáčka Ostrava - Letiště Leoše Janáčka Ostrava je od roku 2007 nový název bývalého Letiště Ostrava-Mošnov. Svou rozlohou se jedná o druhé největší letiště v České republice s mezinárodním provozem. Nachází se nedaleko od města Příbor a mezinárodní dálnice D1. Z letiště je centrum Ostravy vzdáleno 23 km a centrum Frýdku Místku 20 km.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Klobouk - Nad Jáchymovem, na návrší zvaném "Na klobouku" se nachází vyhlídkové posezení s překrásným výhledem na Krušné hory a západní část města.
Císařská alej Jáchymov - V Jáchymově se nachází necelý kilometr dlouhá lipová alej s krásnými výhledy do krajiny Krušných hor.
Duby u Panské louky Krásný les - Krásné státem chráněné stromořadí naleznete u panské louky pod Horním hradem.
Modřínová alej u Šindelové - Modřínová alej je unikátní státem chráněné stromořadí.

Nové ubytování

+ přidat
FKK kemp Úštěk (bez plavek) - Pokud rádi trávíte volný čas v pohodě a klidu, s přátelsky naladěnými lidmi a hlavně bez oblečení, jste na správném místě. K odpočinku na Vaší dovolené nebudete potřebovat, při pobytu v našem kempu, žádné oblečení a plavky už vůbec ne. Můžete si tak užít svobodu volného těla na slunci u vody na čerstvém vzduchu Českého středohoří u břehu jezera Chmelař a historického městečka Úštěk v námi vytvořeném koutě přírody jen pro vás. FKK kemp Úštěk je naturistický kemp pouze pro naturisty, nudisty a všechny ostatní slušné naháče, kde panuje rodinná a kamarádská pohoda, na bázi úcty a vzájemné tolerance. Kemp je výhradně bez plavek. Být nahý není povinností. Každý se může pohybovat tak, jak se zrovna cítí. Pouze plavky jsou vyjma dětí zakázány. Může se tedy stát, že například večer, když se ochladí bude někdo zabalený až po uši, někdo třeba jen v triku a nebo také úplně nahý.
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.