Městské muzeum Krnov

Městské muzeum se nachází v Krnově v Zacpalově ulici. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.

Městské muzeum Krnov představuje organizační část Městského informačního a kulturního střediska. Sídlem muzea je zahradní vila na křižovatce ulice Zacpalovy a Revoluční. Muzeum nabízí nejen stálé expozice, ale také krátkodobé výstavy. Nejrozsáhlejší je numismatická sbírka a soubor archeologických nálezů z Krnova a okolí.

Historie

První muzeum bylo v Krnově založeno již v roce 1882 ve dvou místnostech nově postavené reálky. Byly zde koncentrovány předměty, které byly zpřístupněné veřejnosti. O třináct let později došlo ke vzniku druhého muzea, jehož pozornost se zaměřila zejména na umělecko-historické oblasti a řemeslnou výrobu. Ke sloučení těchto zařízení došlo až v roce 1911, kdy byly pro sbírky uvolněny místnosti v klášteře Minoritů. Novou etapu započalo muzeum po druhé světové válce v roce 1945. Protože byla budova značně poškozená, muselo dojít k vystěhování a v roce 1949 bylo umístěno v domě na Revoluční ulici, kde sídlilo až do roku 1996. Následně došlo ke stěhování exponátů do budovy na Zacpalově ulici, kde sídlí dodnes.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Hlubčická 152/20
Krnov 
Web: Městské muzeum Krnov
Email: muzeum@mikskrnov.cz
Telefon: +420 554 614 570

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 9km
Vzdálenost: 9km
Vzdálenost: 11km

Nová místa

+ přidat
Most bývalé Polní dráhy - Ocelový most přes plavební kanál u Vltavy v Praze Bubenči, postavený v roce 1908, je v současné době technickou památkou.
Ozubnicová trať Tanvald - Harrachov - Z Tanvaldu do Harrachova, na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, byla na počátku dvacátého století vybudována ozubnicová trať.
Lipová alej republiky Hlince - V roce 2018 byla vysázena lipová alej v katastru obce Hlince poblíž Berounky.
Břekové stromořadí - Alej jeřábů břeků nedaleko řeky Berounky je krásnou ozdobou.

Nové ubytování

+ přidat
FKK kemp Úštěk (bez plavek) - Pokud rádi trávíte volný čas v pohodě a klidu, s přátelsky naladěnými lidmi a hlavně bez oblečení, jste na správném místě. K odpočinku na Vaší dovolené nebudete potřebovat, při pobytu v našem kempu, žádné oblečení a plavky už vůbec ne. Můžete si tak užít svobodu volného těla na slunci u vody na čerstvém vzduchu Českého středohoří u břehu jezera Chmelař a historického městečka Úštěk v námi vytvořeném koutě přírody jen pro vás. FKK kemp Úštěk je naturistický kemp pouze pro naturisty, nudisty a všechny ostatní slušné naháče, kde panuje rodinná a kamarádská pohoda, na bázi úcty a vzájemné tolerance. Kemp je výhradně bez plavek. Být nahý není povinností. Každý se může pohybovat tak, jak se zrovna cítí. Pouze plavky jsou vyjma dětí zakázány. Může se tedy stát, že například večer, když se ochladí bude někdo zabalený až po uši, někdo třeba jen v triku a nebo také úplně nahý.
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.