Muzeum Hlučínska

Muzeum Hlučínska se nachází na zámku v Hlučíně a jedná se o příspěvkovou organizaci města. Muzeum se soustřeďuje zejména na město Hlučín a také na region Hlučínska a jeho historické hranice.

Posláním je shromažďovat a ochraňovat sbírkové předměty a také vytvářet, rozšiřovat a spravovat sbírky muzejní povahy. Muzeum se může chlubit také krátkodobými výstavami různého zaměření. V současné době má Muzeum Hlučínska k dispozici dva výstavní prostory. V prvním prostoru probíhají historicko-společenské výstavy a v menší místnosti se konají výstavy místních umělců, sběratelů a spolku. Jedná se o menší galerii, která je hojně navštěvována.

Historie

Založení muzea se datuje v roce 2005 a začalo navazovat na činnost městského muzea Hlučín, které bylo založené v roce 1948 a v roce 1954 přeměněné na muzeum okresní. Jeho činnost byla však přerušena delimitací sbírek do Slezského zemského muzea v Opavě v roce 1962.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 18.1.2021
Polojasno
-10°C
-3°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1023hPa
Vítr: 2.4m/s
z jiho-jiho-západu
Zítra
Úterý 19.1.
Sněžení
1°C
1°C
Středa
20.1.2021
Polojasno
3°C
2°C
Čtvrtek
21.1.2021
Polojasno
5°C
6°C
Pátek
22.1.2021
Déšť
9°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Hlučín 
Web: Muzeum Hlučínska
Email: muzeum.hlucinska@seznam.cz
Telefon: +420 595 041 337

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Hlučín - workout hřiště - Workoutové hřiště v zámeckém parku
Vzdálenost: 1km
Jiří Krofta - Půjčovna má k dispozici vodní skútry. Vydat se můžete na všechny řeky České republiky.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Letná (Královská výšina) - Rozhledna Letná v Teplicích je jednou z nejstarších kamenných staveb tohoto druhu v Česku. Její vznik se datuje do roku 1897, vznikla při příležitosti třicátého výročí panování habsburského císaře Františka Josefa I.
Rozhledna Kohout - Rozhledna Kohout patří sice k menším, ale nejstarším stavbám vyhlídkových věží v Česku. Její vznik se datuje do roku 1908 a zasloužil se o ni Spolek německých turistů.
Rozhledna Jeřabina - Rozhledna Jeřabina je jednou z nejstarších vyhlídkových staveb na území České republiky. 
Rozhledna Janov u Děčína - V roce 2013 nechal mobilní operátor vztyčit poblíž obce Janov ocelový stožár.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.