Muzeum Hlučínska

Muzeum Hlučínska se nachází na zámku v Hlučíně a jedná se o příspěvkovou organizaci města. Muzeum se soustřeďuje zejména na město Hlučín a také na region Hlučínska a jeho historické hranice.

Posláním je shromažďovat a ochraňovat sbírkové předměty a také vytvářet, rozšiřovat a spravovat sbírky muzejní povahy. Muzeum se může chlubit také krátkodobými výstavami různého zaměření. V současné době má Muzeum Hlučínska k dispozici dva výstavní prostory. V prvním prostoru probíhají historicko-společenské výstavy a v menší místnosti se konají výstavy místních umělců, sběratelů a spolku. Jedná se o menší galerii, která je hojně navštěvována.

Historie

Založení muzea se datuje v roce 2005 a začalo navazovat na činnost městského muzea Hlučín, které bylo založené v roce 1948 a v roce 1954 přeměněné na muzeum okresní. Jeho činnost byla však přerušena delimitací sbírek do Slezského zemského muzea v Opavě v roce 1962.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Hlučín 
Web: Muzeum Hlučínska
Email: muzeum.hlucinska@seznam.cz
Telefon: +420 595 041 337

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Hlučín - workout hřiště - Workoutové hřiště v zámeckém parku
Vzdálenost: 1km
Jiří Krofta - Půjčovna má k dispozici vodní skútry. Vydat se můžete na všechny řeky České republiky.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tvrdošín - Oravice 2 - Rozhledna Oravice je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Tvrdošín - Oravice - Rozhledna Tvrdošín - Oravice je vlastně pozorovatelna přírodních krás v blízkém okolí.
Rozhledna Skorušina - Rozhledna Skorušina je ocelový vyhlídkový stožár o dvou patrech.
Rozhledna pri Hviezdoslavovej horárni - Tato menší dřevěná rozhledna poskytuje celkem zajímavý výhled do blízkého okolí.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz