Muzeum Hlučínska

Muzeum Hlučínska se nachází na zámku v Hlučíně a jedná se o příspěvkovou organizaci města. Muzeum se soustřeďuje zejména na město Hlučín a také na region Hlučínska a jeho historické hranice.

Posláním je shromažďovat a ochraňovat sbírkové předměty a také vytvářet, rozšiřovat a spravovat sbírky muzejní povahy. Muzeum se může chlubit také krátkodobými výstavami různého zaměření. V současné době má Muzeum Hlučínska k dispozici dva výstavní prostory. V prvním prostoru probíhají historicko-společenské výstavy a v menší místnosti se konají výstavy místních umělců, sběratelů a spolku. Jedná se o menší galerii, která je hojně navštěvována.

Historie

Založení muzea se datuje v roce 2005 a začalo navazovat na činnost městského muzea Hlučín, které bylo založené v roce 1948 a v roce 1954 přeměněné na muzeum okresní. Jeho činnost byla však přerušena delimitací sbírek do Slezského zemského muzea v Opavě v roce 1962.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Hlučín 
Web: Muzeum Hlučínska
Email: muzeum.hlucinska@seznam.cz
Telefon: +420 595 041 337

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Hlučín - workout hřiště - Workoutové hřiště v zámeckém parku
Vzdálenost: 1km
Jiří Krofta - Půjčovna má k dispozici vodní skútry. Vydat se můžete na všechny řeky České republiky.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Krajčov vrch - Rozhledna Krajčov vrch je stylová stavba vyhlídkové věže na okraji obce Nižná Boca.
Svatojánská rozhledna - Na jihovýchodním okraji obce Liptovský Ján je postavena krásná dřevěná rozhledna.
Vyhlídková věž kostela svatého Egídia Poprad - Věž kostela sv. Egídia v Popradu slouží veřejnosti jako rozhledna.
Rozhledna Vavrišovo - U obce Vavrišovo stojí stylová vyhlídková věž, která je součástí objektu lidové architektury tamního kraje.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.