Městské muzeum Frýdlant

Městské muzeum se nachází ve městě Frýdlant na náměstí T. G. Masaryka. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.

Městské muzeum obývá druhé patro novorenesanční radnice. Expozice má šest částí. První částí je vstupní chodba, která představuje malou galerii autorů pocházející z Frýdlantska. Druhou částí je spojovací chodba, kde jsou vystavené střelecké zbraně. Dále je místnost přírodovědná s herbáři místního botanika. Čtvrtou část tvoří radniční místnost, dále selská jizba a poslední částí je měšťanský pokoj s barokním sekretářem a nábytkem.

Historie

Založení muzea ve Frýdlantu se datuje v roce 1893 a jeho zakladatelem se stal hrnčířský mistr Julius Kraus, který byl prvním kustodem muzea. Muzeum bylo nejdříve umístěno ve špitálské kapli a do nynějších prostor ve druhém patře radnice byly expozice muzea přemístěny v roce 1910. Okresním muzeem se stalo v padesátých letech a bylo spravováno ONV Frýdlant. Jakmile byl v roce 1960 zrušen frýdlantský okres, muzeum se opět stalo městským. Frýdlantská radnice je dominantou a také centrem města. První radnice byla postavena v roce 1532 a současná radnice byla dokončena v roce 1896.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 31.10.2020
Polojasno
12°C
12°C
Srážky: 0.3mm
Tlak: 1023.6hPa
Vítr: 1.9m/s
z severo-západu
Zítra
Neděle 1.11.
Déšť
12°C
12°C
Pondělí
2.11.2020
Polojasno
16°C
13°C
Úterý
3.11.2020
Zataženo
11°C
9°C
Středa
4.11.2020
Polojasno
8°C
4°C

Kontakt

Adresa:
nám. T. G. Masaryka 32
Frýdlant 
Web: Městské muzeum Frýdlant
Email: muzeum@mu-frydlant.cz
Telefon: +420 482 464 055

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Brusná u Bludova - Rozhledna Brusná je svérázná, netypická dřevěná vyhlídková stavba opatřená ocelovým schodištěm.
Rozhledna Brodek - Menší vyhlídková stavba ze dřeva, vysoká 8 metrů, vyrostla v roce 2010 v Brodku u Přerova zásluhou jednoho z místních obyvatel.
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.