Památník Karla Hynka Máchy

Památník Karla Hynka Máchy se nachází v obci Doksy, v okrese Česká Lípa.

V současné době můžete navštívit expozici, která je věnována básníkovi Karlu Hynku Máchovi. Památník se nachází ve dřevěném patrovém roubeném domě, kde dříve býval špitál. Současná expozice vám zobrazuje krásu dokské krajiny, bude vám přiblížen Máchův život a jeho dílo, jež bylo vydáno v mnoha variantách. Návštěvníci mají možnost zhlédnout nově otevřenou část památníku v Doksech, a to je expozice Rybářství a rybníkářství na Českolipsku. Jsou vystaveny mnohé rybářské pomůcky, bez nichž by se rybáři ani v minulosti neobešli.

Historie

Oblast Doks je spjata s básníkem období romantismu Karlem Hynkem Máchou. Tento básník pobýval v Doksech u svého přítele Eduarda Hindla, který jej seznámil s okolní přírodou a s místními pověstmi. Dům, ve kterém se památník nachází, byl postaven v roce 1669 a při požárech unikl zničení. Po druhé světové válce sloužila budova jako modlitebna československé církve a v šedesátých letech se jednalo zase o knihovnu.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 9.5.2021
Polojasno
17°C
13°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1015.1hPa
Vítr: 4.6m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Pondělí 10.5.
Jasno
20°C
16°C
Úterý
11.5.2021
Skoro jasno
24°C
16°C
Středa
12.5.2021
Deštivo
22°C
13°C
Čtvrtek
13.5.2021
Zataženo
14°C
10°C

Kontakt

Adresa:
Máchova 150
Doksy 
Web: Památník Karla Hynka Máchy
Email: fridrichova@muzeumcl.cz
Telefon: +420 487 872 137

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Rekreační areál Poslův Mlýn - Velmi vyhledávaný a oblíbený rekreační areál Poselský mlýn je obklopen nádhernou přírodní scenérií s výhledem na hrad Bezděz, v kraji, kam Karel Hynek Mácha situoval děj jeho slavné básně Máj. Nedaleké Máchovo jezero, množství cyklostezek a turistických tras a především malebný kraj Českolipska navštěvují každoročně tisíce lidí ze všech koutů republiky. 
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Kemp Borný Staré Splavy - Kemp Borný je moderní, výborně vybavený kemp na břehu Máchova Jezera v lokalitě Staré Splavy. Máchovo jezero se řadí k nejvyhledávanějším rekreačním oblastem v České republice, zejména v období letních prázdnin.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Výhon (Akátová věž) - Rozhledna Akátová věž na vrcholu hory Výhon byla postavena v roce 2009. Jedná se o 16 metrů vysokou stavbu z akátových nosníků (odtud také její název), doplněnou vnitřním ocelovým točitým schodištěm.
Rozhledna Mokrá - Rozhledna Mokrá je 10 metrů vysoká ocelová stavba s vnitřním točitým schodištěm, postavená v roce 2015. 
Rozhledna Křivoš - Rozhledna Křivoš je malá dřevěná stavba z roku 2004, vysoká 7 metrů.
Rozhledna Klucanina - Rozhledna Klucanina je vysoká 28 metrů a je postavena z betonových kvádrů. Nahradila původní stavbu na kamenné podezdívce z roku 1934.

Nové ubytování

+ přidat
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.