Památník Karla Hynka Máchy

Památník Karla Hynka Máchy se nachází v obci Doksy, v okrese Česká Lípa.

V současné době můžete navštívit expozici, která je věnována básníkovi Karlu Hynku Máchovi. Památník se nachází ve dřevěném patrovém roubeném domě, kde dříve býval špitál. Současná expozice vám zobrazuje krásu dokské krajiny, bude vám přiblížen Máchův život a jeho dílo, jež bylo vydáno v mnoha variantách. Návštěvníci mají možnost zhlédnout nově otevřenou část památníku v Doksech, a to je expozice Rybářství a rybníkářství na Českolipsku. Jsou vystaveny mnohé rybářské pomůcky, bez nichž by se rybáři ani v minulosti neobešli.

Historie

Oblast Doks je spjata s básníkem období romantismu Karlem Hynkem Máchou. Tento básník pobýval v Doksech u svého přítele Eduarda Hindla, který jej seznámil s okolní přírodou a s místními pověstmi. Dům, ve kterém se památník nachází, byl postaven v roce 1669 a při požárech unikl zničení. Po druhé světové válce sloužila budova jako modlitebna československé církve a v šedesátých letech se jednalo zase o knihovnu.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 18.1.2021
Sněžení
-4°C
0°C
Srážky: 0.9mm
Tlak: 1022hPa
Vítr: 1.1m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Úterý 19.1.
Sněžení
1°C
2°C
Středa
20.1.2021
Zataženo
4°C
-1°C
Čtvrtek
21.1.2021
Skoro jasno
2°C
-2°C
Pátek
22.1.2021
Polojasno
3°C
-2°C

Kontakt

Adresa:
Máchova 150
Doksy 
Web: Památník Karla Hynka Máchy
Email: fridrichova@muzeumcl.cz
Telefon: +420 487 872 137

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Rekreační areál Poslův Mlýn - Velmi vyhledávaný a oblíbený rekreační areál Poselský mlýn je obklopen nádhernou přírodní scenérií s výhledem na hrad Bezděz, v kraji, kam Karel Hynek Mácha situoval děj jeho slavné básně Máj. Nedaleké Máchovo jezero, množství cyklostezek a turistických tras a především malebný kraj Českolipska navštěvují každoročně tisíce lidí ze všech koutů republiky. 
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Kemp Borný Staré Splavy - Kemp Borný je moderní, výborně vybavený kemp na břehu Máchova Jezera v lokalitě Staré Splavy. Máchovo jezero se řadí k nejvyhledávanějším rekreačním oblastem v České republice, zejména v období letních prázdnin.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Letná (Královská výšina) - Rozhledna Letná v Teplicích je jednou z nejstarších kamenných staveb tohoto druhu v Česku. Její vznik se datuje do roku 1897, vznikla při příležitosti třicátého výročí panování habsburského císaře Františka Josefa I.
Rozhledna Kohout - Rozhledna Kohout patří sice k menším, ale nejstarším stavbám vyhlídkových věží v Česku. Její vznik se datuje do roku 1908 a zasloužil se o ni Spolek německých turistů.
Rozhledna Jeřabina - Rozhledna Jeřabina je jednou z nejstarších vyhlídkových staveb na území České republiky. 
Rozhledna Janov u Děčína - V roce 2013 nechal mobilní operátor vztyčit poblíž obce Janov ocelový stožár.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.