Jarošův mlýn

Jarošův mlýn se nachází ve Veverské Bítýšce v ulici Na Bílém potoce. Představuje muzeum řemesla mlynářského.

Muzeum řemesla mlynářského vám nabízí pohled na jedinečné místo. Máte možnost se dozvědět informace týkající se obilného zrna, což je vstupní surovina. Dozvíte se, jak se vyrábí mouka hladká, polohrubá, hrubá, krupička či krupice. Budou vám přiblíženy informace o oddělení se otruby a klíčků, nežádoucích příměsích či o plevelu. Také vám bude přiblížen dřívější život ve mlýně. Návštěvníci mají možnost prohlédnout si celou budovu mlýna a také stroje, které se v minulosti používali ke zpracovávání jednotlivých produktů. Jarošův mlýn byl prohlášen Ministerstvem kultury České republiky za kulturní památky. Protože se jedná o vodní mlýn, najdete jej také u místního potoka. Vraťte se díky prohlídce do starých časů, kdy se jednalo o zlaté řemeslo. Kvalita řemeslné práci byla samozřejmostí a lidé si práce druhých vážili a oceňovali ji.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Na Bílém potoce 89
Veverská Bítýška 
Web: Jarošův mlýn
Email: info@jarosuvmlyn.cz
Telefon: +420 777 140 523

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Bašta opevnění Štiavnické Baně - V obci Štiavnické Bane se dochovala bašta jako součást městského opevnění.
Rozhledna Počúvadlo Skalka - Nedaleko od Banské Štiavnice stojí rozhledna Skalka.
Rozhledna Sitno Ilja - Na vrcholu hory Sitno, nedaleko Banské Štiavnice, je postavena dřevěná rozhledna.
Rozhledna Kalvária - Ve městě Levice je vybudována rozhledna Kalvária.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.