Jihomoravské muzeum

Jihomoravské muzeum se nachází ve Znojmě a jedná se o jednu z nejstarších muzejních institucí na území jižní Moravy.

Muzeum v současné době nabízí hned několik stálých expozic, které se týkají Znojma a jeho okolí. Může se chlubit sbírkami, v nichž je obsaženo více jak tři sta tisíc předmětů. Jihomoravské muzeum se soustřeďuje zejména na botaniku, geologii a zoologii regionu. Do svých expozic zahrnulo také Národní park Podyjí. Muzeum se stará o historické památky a bohaté umělecké sbírky. Součástí je také muzejní knihovna, která skrývá vzácné staré tisky z oficíny premonstrátského kláštera v Louce. Zhlédnout můžete i unikátní záběry míst v okrese. Pod správu muzea patří znojemský hrad, rotunda sv. Kateřiny, minoritský klášter, památník Prokopa Diviše v Příměticích, Cornštejn a dům umění.

Historie

Muzeum bylo založeno v roce 1878 a slavnostní otevření se konalo v roce 1889. V té době dominovalo jednou expozicí, která se zaměřovala zejména na památky minulosti Znojma. V roce 1910 byly sbírky díky kustodu Antonu Vrbkovi přestěhovány do prostor znojemského hradu. Celý hrad s rotundou se dostal pod správu muzea od roku 1920. Název „Jihomoravské muzeum“ získalo v roce 1931, což naznačuje, že se expozice soustřeďují na celý region.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Znojmo 
Web: Jihomoravské muzeum
Email: znojmuz@znojmuz.cz
Telefon: +420 515 282 211

Místa v okolí

Znojmo - Znojmo je okresní město na východě Jihomoravského kraje. Leží na řece Dyji, asi 55 km jihozápadně od Brna. Město má přibližně 35 tisíc obyvatel. Ze Znojma do Rakouska je to pouhých 8 km.
Vzdálenost: 1km
Street Workout hřiště Znojmo - Město Znojmo se může pochlubit Street Workout hřištěm. Bylo postaveno ve vnitrobloku domů na Slovenské ulici. Hřiště je přístupné široké veřejnosti zdarma.
Vzdálenost: 1km
Green Coco bar - Vychutnejte si svěží smoothie, zeleninové saláty, tortilly nebo chia puding, to vše a mnoho dalšího pro Vás připravujeme čerstvé každý den.
Vzdálenost: 1km
La Casa Navarra - Dovolte nám Vás co nejsrdečněji pozvat do naší restaurace La Casa Navarra ve Znojmě.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Prievidza - Rozhledna nad městem Prievidza je ocelová konstrukce vyhlídkové věže se zábradlím.
Rozhledna Zliechov - Košecké Rovné - Rozhledna Zliechov - Košecké Rovné je masivní dřevěná vyhlídková stavba.
Rozhledna Malý Lubín - Rozhledna Malý Lubín je dřevěná vyhlídková věž, která poskytuje fantastický výhled do okolí.
Rozhledna Čajka v oblakoch - Rozhledna Čajka v oblakoch je obdobou rozhleden v České republice, s názvem "Stezka v oblacích".

Nové ubytování

+ přidat
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.