Muzeum Boskovicka

Muzeum Boskovicka se nachází v Boskovicích v Hradní ulici. Nabízí svým návštěvníkům velmi zajímavé stálé expozice.

Muzeum Boskovicka nabízí stálou expozici, která zobrazuje pravěk Boskovické brázdy, zhlédnete také proměny výroby na Boskovicku a k vidění jsou i různé historické zemědělské stroje.

Historie

Od roku 1905 se muzeum stalo součástí života Boskovic. Muzejní spolek a také muzeum založila skupina nadšenců kolem PhDr. Františka Lipky, MUDr. Karla Snětiny a učitele Františka Tichého. Před založením muzea shromáždil spolek sbírky archeologické, národopisné, přírodovědecké a také historické památky. Muzeum bylo umístěné v nepotřebných místnostech nového muzea a v roce 1906 byly první sbírky zpřístupněné veřejnosti. V létě 1914 byly vypracovány plány týkající se vybudování samostatné budovy muzea, ale nedošlo k jejich uskutečnění. Během první světové války bylo muzeum zavřeno a znovuotevření se dočkalo v roce 1926. V roce 1933 se přestěhovalo do domu na Masarykově náměstí. Nakonec se muzeum přestěhovalo po druhé světové válce na zámek.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 3.8.2021
Deštivo
21°C
14°C
Srážky: 1.6mm
Tlak: 1015.8hPa
Vítr: 2.3m/s
z jiho-západu
Zítra
Středa 4.8.
Zataženo
19°C
16°C
Čtvrtek
5.8.2021
Silný déšť
16°C
14°C
Pátek
6.8.2021
Skoro jasno
21°C
15°C
Sobota
7.8.2021
Polojasno
24°C
20°C

Kontakt

Adresa:
Hradní 642/1
Boskovice 
Web: Muzeum Boskovicka
Email: muzeum@muzeum-boskovicka.cz
Telefon: +420 516 452 077

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna na skokanském můstku Lomnice nad Popelkou - Rozhledna na skokanském můstku nedaleko Lomnice nad Popelkou je velmi zvláštní stavba svého druhu u nás, s něčím podobným se můžete setkat např. v Zadově na Šumavě. Byla postavena v roce 2007 v rámci rekonstrukce celého objektu.
Tichánkova rozhledna - Tichánkova rozhledna je jednou z nejstarších staveb svého druhu na našem území. Pochází z roku 1911.
Rozhledna (vodojem) Ohrazenice - Rozhledna Ohrazenice je 28 metrů vysoký železobetonový vodojem, postavený v roce 2019.
Rozhledna Rašovka - Rozhledna Rašovka měří necelých 20 metrů, patří k restauraci V Trnčí.

Nové ubytování

+ přidat
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.