Muzeum Boskovicka

Muzeum Boskovicka se nachází v Boskovicích v Hradní ulici. Nabízí svým návštěvníkům velmi zajímavé stálé expozice.

Muzeum Boskovicka nabízí stálou expozici, která zobrazuje pravěk Boskovické brázdy, zhlédnete také proměny výroby na Boskovicku a k vidění jsou i různé historické zemědělské stroje.

Historie

Od roku 1905 se muzeum stalo součástí života Boskovic. Muzejní spolek a také muzeum založila skupina nadšenců kolem PhDr. Františka Lipky, MUDr. Karla Snětiny a učitele Františka Tichého. Před založením muzea shromáždil spolek sbírky archeologické, národopisné, přírodovědecké a také historické památky. Muzeum bylo umístěné v nepotřebných místnostech nového muzea a v roce 1906 byly první sbírky zpřístupněné veřejnosti. V létě 1914 byly vypracovány plány týkající se vybudování samostatné budovy muzea, ale nedošlo k jejich uskutečnění. Během první světové války bylo muzeum zavřeno a znovuotevření se dočkalo v roce 1926. V roce 1933 se přestěhovalo do domu na Masarykově náměstí. Nakonec se muzeum přestěhovalo po druhé světové válce na zámek.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Hradní 642/1
Boskovice 
Web: Muzeum Boskovicka
Email: muzeum@muzeum-boskovicka.cz
Telefon: +420 516 452 077

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Kmeťovka - Rozhledna Kmeťovka je krásná stylová dřevěná stavba o dvou vyhlídkových patrech.
Rozhledna Trchovnica - Rozhledna Trchovnica je zastřešená stavba dřevem pobité vyhlídkové věže s kamennou podezdívkou.
Rozhledna Klin - Rozhledna Klin nad Oravskou přehradou je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Brabírka - Rozhledna Brabírka je stylová dřevěná stavba na zděné podezdívce.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz