Muzeum Větrný mlýn Rudice

Muzeum Větrný mlýn se nachází v Rudicích, v okrese Blansko. Jedná se o zajímavý muzejní objekt.

Muzeum Větrný mlýn nabízí ze stálých expozic tyto části: speleologie, mineralogie, historie hutnictví a hornictví v Rudici, historie obce a poslední expozicí jsou ukázky dobového bydlení. První poschodí se věnuje krystalickým formám barevných odrůd křemenů. Nachází se zde kolekce rudických geod, které shromáždil rodák Alfons Matuška. Vše je doplněno výsledky archeologických prací v blízkosti Rudického propadání a je zde zmíněna i zaniklá osada Bystřec v Rakoveckém údolí u Jedovic. Druhé poschodí se soustřeďuje na speleologii. Budou vám poskytnuty informace o výzkumu jeskyní Rudického propadání. Jsou zde prezentovány velké barevné fotografie ze zahraničních expedic.

Historie

Historická stavba byla postavena v roce 1865, a protože přestala sloužit svému účelu kvůli zániku mlynářského práva v roce 1945, došlo k realizaci muzejních expozic v roce 1994. Mlýn je památkově chráněným objektem. V roce 1996 došlo k výměně plechové střechy za šindelovou.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Rudice 90
Rudice 
Web: Muzeum Větrný mlýn Rudice
Email: obec@rudice.cz
Telefon: +420 602 729 084

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Geopark Rudice - Geopark Rudice je muzeum v přírodě
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Hotel Riviera - Hotel "Riviera" je situován v samotném centru Moravského krasu v městečku Jedovnice na levém břehu rybníku "Olšovec" v chatové oblasti. Kapacita hotelu je 20 pokojů, dvou až třílůžkových s balkonem, výhledem na rybník "Olšovec".Na pokoji WC umyvadlo,televize.Sprchy na chodbě.Restaurace s barem mají kapacitu 50 míst.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Bašta opevnění Štiavnické Baně - V obci Štiavnické Bane se dochovala bašta jako součást městského opevnění.
Rozhledna Počúvadlo Skalka - Nedaleko od Banské Štiavnice stojí rozhledna Skalka.
Rozhledna Sitno Ilja - Na vrcholu hory Sitno, nedaleko Banské Štiavnice, je postavena dřevěná rozhledna.
Rozhledna Kalvária - Ve městě Levice je vybudována rozhledna Kalvária.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.