Muzeum Větrný mlýn Rudice

Muzeum Větrný mlýn se nachází v Rudicích, v okrese Blansko. Jedná se o zajímavý muzejní objekt.

Muzeum Větrný mlýn nabízí ze stálých expozic tyto části: speleologie, mineralogie, historie hutnictví a hornictví v Rudici, historie obce a poslední expozicí jsou ukázky dobového bydlení. První poschodí se věnuje krystalickým formám barevných odrůd křemenů. Nachází se zde kolekce rudických geod, které shromáždil rodák Alfons Matuška. Vše je doplněno výsledky archeologických prací v blízkosti Rudického propadání a je zde zmíněna i zaniklá osada Bystřec v Rakoveckém údolí u Jedovic. Druhé poschodí se soustřeďuje na speleologii. Budou vám poskytnuty informace o výzkumu jeskyní Rudického propadání. Jsou zde prezentovány velké barevné fotografie ze zahraničních expedic.

Historie

Historická stavba byla postavena v roce 1865, a protože přestala sloužit svému účelu kvůli zániku mlynářského práva v roce 1945, došlo k realizaci muzejních expozic v roce 1994. Mlýn je památkově chráněným objektem. V roce 1996 došlo k výměně plechové střechy za šindelovou.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 26.2.2021
Polojasno
14°C
4°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1025.3hPa
Vítr: 2.6m/s
z západu
Zítra
Sobota 27.2.
Polojasno
5°C
0°C
Neděle
28.2.2021
Jasno
5°C
1°C
Pondělí
1.3.2021
Jasno
8°C
-1°C
Úterý
2.3.2021
Jasno
9°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Rudice 90
Rudice 
Web: Muzeum Větrný mlýn Rudice
Email: obec@rudice.cz
Telefon: +420 602 729 084

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Geopark Rudice - Geopark Rudice je muzeum v přírodě
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Hotel Riviera - Hotel "Riviera" je situován v samotném centru Moravského krasu v městečku Jedovnice na levém břehu rybníku "Olšovec" v chatové oblasti. Kapacita hotelu je 20 pokojů, dvou až třílůžkových s balkonem, výhledem na rybník "Olšovec".Na pokoji WC umyvadlo,televize.Sprchy na chodbě.Restaurace s barem mají kapacitu 50 míst.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 
Rozhledna Zámecký vrch (zřícenina hradu Kamenice) - Z bývalé hradní věže v místě zříceny hradu Kamenice byla již v roce 1880 vybudována vyhlídka. Ta však byla kvůli špatnému technickému stavu stržena a na jejím místě vyrostla dřevěná stavba.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.