Vlastivědné muzeum Velké Bílovice

Vlastivědné muzeum se nachází ve Velkých Bílovicích, v okrese Břeclav. Najdeme jej na náměstí Osvoboditelů.

Muzeum nabízí jedinečné vinařské a etnografické sbírky, nedílnou součástí jsou samozřejmě fotografie, které vám přiblíží historii obce. V muzeu se nachází také fotografie a životopisné údaje všech starostů, kteří zde byli od roku 1861. Ke zhlédnutí jsou i fotky stárků od roku 1900 a velmi oblíbené se staly snímky učitelů a knězů, kteří v obci působili. Fotografie zaznamenávají i legionáře a všechny padlé v první světové válce. Muzeum najdeme v prvním patře bývalé měšťácké školy na náměstí. Stálá expozice nabízí pohled na průřez životem našich krajanů v Argentině. Svou bohatostí se může chlubit krojová část muzea. V prostorách muzea se pořádají krátkodobé výstavy a jiné kulturní akce, které navštěvují nejen místní obyvatelé.

Historie

Vlastivědný kroužek pracuje ve Velkých Bílovicích již více jak čtyřicet pět let. Členové kroužku se již od svého počátku snažili o vytvoření vinařské a etnografické sbírky.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
nám. Osvoboditelů
Velké Bílovice 
Web: Vlastivědné muzeum Velké Bílovice
Email: irulanda@post.cz
Telefon: +420 773 370 434

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Workout hřiště Moravský Žižkov - V areálu Základní školy v obci Moravský Žižkov bylo vybudováno moderní venkovní cvičiště.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Street Workout Park Ladná - V obci Ladná se nachází pěkné venkovní cvičiště, které je přístupné každému zájemci zdarma.
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Kmeťovka - Rozhledna Kmeťovka je krásná stylová dřevěná stavba o dvou vyhlídkových patrech.
Rozhledna Trchovnica - Rozhledna Trchovnica je zastřešená stavba dřevem pobité vyhlídkové věže s kamennou podezdívkou.
Rozhledna Klin - Rozhledna Klin nad Oravskou přehradou je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Brabírka - Rozhledna Brabírka je stylová dřevěná stavba na zděné podezdívce.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz