Regionální muzeum v Mikulově

Regionální muzeum se nachází v Mikulově a sídlí v impozantním mikulovském zámku, který se tyčí nad malebným městem.

Mikulov se rozprostírá mezi Brnem a Vídní. V interiérech zámku mohou turisté navštívit celou řadu expozic, které jsou rozdělené do čtyř okruhů. Pořádány jsou také krátkodobé sezónní výstavy. Nabízí se vám jako první okruh historický, který přibližuje dějiny zámku a také šlechtického rodu Dietrichsteinů. Modernější je archeologická expozice Římané a Germáni v kraji pod Pálavou. Za toto pojetí byla expozice oceněna také ministrem kultury. Výjimečnou částí je expozice tradičního vinařství, kde zhlédnete celou řadu předmětů používaných v tomto oboru. Muzeum se dlouhodobě zabývá výzkumem Židů a židovské kultury. Tomu se věnuje expozice umístěna v synagoze.

Historie

Moravsko-rakouskou hranici v Mikulově střežil již středověký hrad, který založil král Otakar Přemysl I. Majitelé panství, jimiž se stali Liechtensteinové a Dietrichsteinové, nechali tuto rezidenci postupně přestavět na objekt, jak jej vidíme dnes v barokní eleganci.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Mikulov 
Web: Regionální muzeum v Mikulově
Email: rmm@rmm.cz
Telefon: +420 519 309 019

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Fajmonova lípa - Vyhlídka Fajmonova lípa je v podstatě vyhlídkový chodník, který napodobuje Stezky v oblacích. 
Vyhlídka na starém vodojemu Brodská - Bývalý vodojem se v roce 2013 proměnil na vyhlídkovou věž, odkud můžete nerušeně pozorovat blízké okolí Českomoravské vrchoviny a město Ždírec nad Doubravou.
Červená věž v Litomyšli - Červená věž je součástí Muzea restaurování a historických technologií, které tu bylo zřízeno na počátku devadesátých let. 
Mydlářovský dům v Chrudimi - V Chrudimi se nachází tzv. Mydlářovský dům, jehož součástí je i vyhlídková věž, upravená proo veřejnost jako rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.