Městské muzeum Moravský Krumlov

Městské muzeum se nachází v Moravském Krumlově na náměstí T. G. Masaryka. Muzeum je spojeno s galerií a jejich sídlo je v Knížecím domě.

Městské muzeum nemá zatím žádnou svou stálou expozici a odborně spravuje sbírkový fond muzea a jeho ochranu. Muzeum návštěvníkům poskytuje informační služby, které souvisí se zařízením a také zabezpečuje a spravuje sbírky v muzeu a dělá jejich evidenci. Městské muzeum shromažďuje veškeré informace týkající se vývoje a historie regionu. Jeho úkolem je získávání sbírkových předmětů, které se určitým způsobem váží k regionu. Městské muzeum postupně buduje expozici soustřeďovanou na historii města Moravský Krumlov a jeho okolí. Pro návštěvníky a místní obyvatele pořádá a organizuje výstavy složené ze sbírek muzea a také výstavy muzejního charakteru. Mnohdy se v prostorách budovy pořádají přednášky a vzdělávací akce.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 17.4.2021
Zataženo
7°C
5°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1020.3hPa
Vítr: 2.8m/s
z severo-západu
Zítra
Neděle 18.4.
Zataženo
10°C
7°C
Pondělí
19.4.2021
Déšť
11°C
6°C
Úterý
20.4.2021
Deštivo
13°C
4°C
Středa
21.4.2021
Skoro jasno
14°C
9°C

Kontakt

Adresa:
náměstí T. G. Masaryka 40
Moravský Krumlov 
Web: Městské muzeum Moravský Krumlov
Email: muzeum@meksmk.cz
Telefon: +420 515 224 289

Místa v okolí

Moravský Krumlov - Město Moravský Krumlov se nachází v okrese Znojmo, v Jihomoravském kraji. Žije zde zhruba 6 tisíc obyvatel. Může se pochlubit několika historickými skvosty, zejména zámkem, rozsáhlým zámeckým parkem, farním kostelem Všech svatých a poutní kaplí sv. Floriána, která se tyčí nad městem na vrcholu kopce Floriánek.
Vzdálenost: 1km
Workout Park Moravský Krumlov - Venkovní cvičiště v Moravském Krumlově postavila firma RVL13 (Revolution 13).
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.
Rozhledna Nisanka - Rozhledna Nisanka je vystavěna z oceli a z kamene.
Vyhlídka Špička - Vyhlídka Špička je malá ocelová konstrukce, která svým tvarem připomíná závodní bob. 

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.