Kovárna v Těšanech

Kovárna se nachází v Těšanech na náměstí, v okrese Brno-venkov. Těšany se rozprostírají jihovýchodně od Brna.

Kovárna je charakteristická přízemní čtyřkřídlá budova ve slohu venkovského baroka s podsíní a zahrádkou. V objektu se nachází expozice kovářství a kolářství, které nabízí i příslušný venkovský interiér. Těžištěm expozice je kovářská dílna, v níž je vybavení a uspořádání, které odpovídá období druhé polovině devatenáctého století. Je tvořena dvouohnišťovou výhní s dvěma původními měchy. Kovárně dominuje široký otevřený komín, kovadlina a kovářský ponk pro práci. Kolářská dílna představuje návštěvníkům základní technologii, typické výrobky a také nářadí dávného řemesla, jež dnes zcela mizí. V kovárně se konají také krátkodobé výstavy a různé kulturní akce, které expozice oživí. Nejznámější jsou například Národopisné slavnosti Těšany. Kovárna je spravována Technickým muzeem v Brně.

Historie

Kovárna bylo v minulosti součástí vrchnostenského dvora, který je datován v roce 1377. Současná podoba kovárny však pochází z roku 1700, kdy proběhla její přestavba.

Otevírací doba

  • duben až říjen - sobota, neděle a svátky - 9:00 - 17:00

Vstupné

  • základní - 20 Kč
  • snížené - 15 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Těšany 
Web: Kovárna v Těšanech

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Workout Bošovice - Když sem jel okolo, zahlídl jsem v těchto místech nějaké hrazdy, nevím přesně, o co go..
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Hladomorna hradu Český Šternberk - Součástí hradu Český Šternberk je i bývalá hladomorna. V současné době slouží veřejnosti jako velmi působivý vyhlídkový bod na střední Posázaví.
Kamenná věž Hláska Roudnice nad Labem - Kamenná věž v Roudnici nad Labem je v současné době zprovozněna veřejnosti jako rozhledna.
Vyhlídka Cerhenice (dětské hřiště) - Druhá vyhlídková věž v Cerhenicích se nachází v areálu dětského hřiště Květoslavy Šátkové, nedaleko dřevěného bludiště.
Vyhlídková věž Cerhenice - Na okraji obce Cerhenice byla postavena v roce 2015 menší dřevěná rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.