Kovárna v Těšanech

Kovárna se nachází v Těšanech na náměstí, v okrese Brno-venkov. Těšany se rozprostírají jihovýchodně od Brna.

Kovárna je charakteristická přízemní čtyřkřídlá budova ve slohu venkovského baroka s podsíní a zahrádkou. V objektu se nachází expozice kovářství a kolářství, které nabízí i příslušný venkovský interiér. Těžištěm expozice je kovářská dílna, v níž je vybavení a uspořádání, které odpovídá období druhé polovině devatenáctého století. Je tvořena dvouohnišťovou výhní s dvěma původními měchy. Kovárně dominuje široký otevřený komín, kovadlina a kovářský ponk pro práci. Kolářská dílna představuje návštěvníkům základní technologii, typické výrobky a také nářadí dávného řemesla, jež dnes zcela mizí. V kovárně se konají také krátkodobé výstavy a různé kulturní akce, které expozice oživí. Nejznámější jsou například Národopisné slavnosti Těšany. Kovárna je spravována Technickým muzeem v Brně.

Historie

Kovárna bylo v minulosti součástí vrchnostenského dvora, který je datován v roce 1377. Současná podoba kovárny však pochází z roku 1700, kdy proběhla její přestavba.

Otevírací doba

  • duben až říjen - sobota, neděle a svátky - 9:00 - 17:00

Vstupné

  • základní - 20 Kč
  • snížené - 15 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Těšany 
Web: Kovárna v Těšanech

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Workout Bošovice - Když sem jel okolo, zahlídl jsem v těchto místech nějaké hrazdy, nevím přesně, o co go..
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Blatná Polianka - V katastru obce Blatná Polianka je vybudována dřevěná ornitologická pozorovatelna, která zároveň slouží jako rozhledna.
Rozhledna Iňačovce - Na severním břehu Senianských rybníků se nachází ornitologická pozorovatelna.
Mini rozhledna Pusté Čemerné - V obci Pusté Čemerné se nachází malá dřevěná rozhledna.
Rozhledna Vinné - Zemplínska šírava - Na břehu Zemplínské šíravy byla za socialismu postavena železobetonová rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.