Muzeum vojenské techniky Ořechov u Brna

Muzeum vojenské techniky (Army park) se nachází v Ořechově u Brna.

Areál nabízí expozice vojenské historie od roku 1945 do roku 2003. Návštěvníci mají možnost zhlédnout vojenskou techniku, jak historickou, tak i moderní, která se používá v AČR dodnes. K vidění jsou také vojenské podzemní objekty a další drobné exponáty, které dokumentují armádní historii a současnost. Stálá expozice je doplněná víkendovými pořady, které jsou vždy na jiné téma, například setkání majitelů vojenské techniky, bitevní ukázky a další společné akce. Zájemci mohou zhlédnout techniku přímo v akci. Záměrem muzea je předvést techniku dávné i nedávné historii, a to v plném nasazení. V areálu je zpřístupněn i velitelský podzemní bunkr či podzemní kombinovaná expozice osobní protichemické a protiradiační ochrany.

Historie

Od října roku 2003 získal vojensko-historický skanzen AČR a ČSLA a osvobození města Brna po dlouhém snažení dlouhodobý pronájem bývalé posádky protivzdušné obrany města. Jedná se o prostor dominující velikostí zhruba pět hektarů, nabízí podzemní hangáry na raketové nosiče Něva a také několik nadzemních objektů.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 20.4.2019
Polojasno
20°C
11°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1028.2hPa
Vítr: 0.6m/s
z východo-severo-východu
Zítra
Neděle 21.4.
Skoro jasno
18°C
10°C
Pondělí
22.4.2019
Polojasno
18°C
10°C
Úterý
23.4.2019
Déšť
15°C
9°C
Středa
24.4.2019
Jasno
18°C
14°C

Kontakt

Adresa:
Ořechov u Brna 
Web: Muzeum vojenské techniky Ořechov u Brna
Email: info@armypark.cz
Telefon: +420 604 253 828

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Jelení hora - Jelení hora je jedna z krkonošských tisícovek nedaleko Malé Úpy. 
Orel (hora) - Orel je název jedné z šumavských tisícovek, najdete ji nedaleko horského střediska Kvilda.
Chlum (hora) - Chlum je název jedné ze šumavských tisícovek. Nachází se uvnitř areálu vojenského újezdu Boletice. Zároveň se jedná o šestý nejvyšší vrchol v okrese Český Krumlov.
Lysečina - Lysečina je hora na Česko-polském pomezí, je zároveň nejvyšším vrcholkem Pomezního hřebenu v Krkonoších. Najdete ji nedaleko Pomezních Bud.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka
Turistická ubytovna Porta Bohemica - Provozujeme turistickou ubytovnu s celkovou kapacitou 21 míst v centru Litoměřické vinařské oblasti, ležící přímo na Labské cyklostezce. K dispozici jsou čtyř, sedmi a desetilůžkové pokoje. Ubytovna slouží výhradně cyklistům, turistům, rybářům apod. K dispozici je sociální zařízení, vybavená kuchyňka, úschovna kol, ohniště.
Apartmány Vlčková - ubytování Zlín - Ubytování nedaleko města Zlín v soukromých luxusně vybavených apartmánech a 4km od Zoo Lešná v obci Vlčková.
Chalupa Krkonoše - lenné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.
Rodinná kavárna Zanzík - Kavárna je uzpůsobena pro rodiny s dětmi. Snažili jsme se vytvořit MÍSTO, : kde si děti můžou hrát a přitom se i rozvíjet, něco se naučit, rády se vrací za „tetou“, která má přátelský přístup kde kojenci mají svůj koutek, ohrádku, lehátka kde si můžu v klidu povídat s přáteli, mít obchodní schůzku, pracovat nebo si jen tak číst