Národní zemědělské muzeum Valtice

Ve Valticích na náměstí Svobody se nachází muzeum zahradnictví a životního prostředí.

Muzeum nabízí stálé expozice, a to expozice „Zelinářství“, která se soustřeďuje na vývoj tohoto oboru od středověku až po novodobou velkovýrobu. Návštěvník bude seznámen se starým nářadím, které sloužilo k obdělávání půdy a vystavené jsou i předměty, jež se používaly k pěstování speciálních druhů zelenin. Druhou expozicí je „Ovocnářství“, která je zaměřena na zpracování ovoce. Dominantou je drtič ovoce z dřevěného žlabu a kamenného kola. Zajímavostí je domácí pálenice kořalky. Mnoho návštěvníků si oblíbilo velkou lísku sloužící k sušení švestek a svůj půvab nepostrádá ani dřevěný lis. Další expozice nesou název „Vinařství“ a „Historické vinařské listy“, které zaujmou zejména turisty z nevinařských oblastí. Návštěvníky ohromí expozice „Ptáci Lednicko-valtického přírodního komplexu“ anebo expozice „Botaniky a květinářství“. Národní zemědělské muzeum ve Valticích se specializuje i na krátkodobé výstavy. Muzeum se nachází vzdušnou čarou asi deset kilometrů západně od Břeclavi v turisticky zajímavé oblasti nedaleko Lednicko-valtického areálu.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
nám. Svobody 8
Valtice 
Web: Národní zemědělské muzeum Valtice
Email: nzm.valtice@nzm.cz
Telefon: +420 519 352 144

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 7km
penzion Marcela - Rodin.penzion Marcela v LEDNICI,okr.Břeclav.Jihomoravský kraj.Cena:1/2 pokoj 780,-Kč,1/3 pokoj 1080,-Kč,1/4 pokoj 1440,-Kč.Cena za pokoj NEZAHRNUJE místní a turist.popl.+20 Kč/os/noc.Hosty rádi přivítáme od 14 hod.Tel.736214539,popř.dle domluvy.Vaše domácí mazlíčky ale,prosím,nechte doma.
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km
My Hotel - My Hotel se nachází v Lednici, v srdci Lednicko-valtického areálu. Přímo pod okny pokoje pomalu teče slepé rameno řeky Dyje a šumí hluboký a voňavý lužní les. Tento les i nedaleký rozlehlý zámecký park vybízí k procházkám a relaxaci. Součástí hotelu je i čtyřhvězdičková vyhlášená restaurace.
Vzdálenost: 8km
Břeclav - Břeclav je okresním městem ležícím na řece Dyji, poblíž hranic s Rakouskem a Slovenskem. Rozloha města činí 77 km². Břeclav je důležitou železniční křižovatkou.
Vzdálenost: 10km

Nová místa

+ přidat
Bašta opevnění Štiavnické Baně - V obci Štiavnické Bane se dochovala bašta jako součást městského opevnění.
Rozhledna Počúvadlo Skalka - Nedaleko od Banské Štiavnice stojí rozhledna Skalka.
Rozhledna Sitno Ilja - Na vrcholu hory Sitno, nedaleko Banské Štiavnice, je postavena dřevěná rozhledna.
Rozhledna Kalvária - Ve městě Levice je vybudována rozhledna Kalvária.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.