Muzeum Kasejovice

Muzeum se nachází ve městě Kasejovice a najdeme ho v budově bývalé židovské synagogy.

Velký význam má z regionálního hlediska sbírka, která se soustřeďuje na místní hrnčířskou výrobu, výrobu dýmek „kasovek“ a kasejovické výšivky. Dozvíte se informace o zaniklé slávě po rýžování a dolování zlata na Kasejovicku. Svou oblíbenost si získaly archeologické nálezy, mince a také minerály s obsahem zlata. Dozvíte se o nejstarší písemné zprávě o Kasejovicích z roku 1264, a to opět díky Václavu Mentbergerovi. Muzeum dokumentuje povýšení Kasejovic na městečko kolem roku 1350, jsou poskytnuty také informace o kasejovické tvrzi, která stávala nedaleko dnešního kostela svatého Jakuba.

Historie

Již od roku 1945 se začaly v této budově shromažďovat různé sbírky, za což se zasloužil Václav Mentberger (1886 – 1969), vrchní inspektor ČSD. Jeho zásluhou se podařilo nastřádat cenné uměleckoprůmyslové sbírky, jako cín, litina, porcelán, fajáns, keramika, sklo a dřevěné plastiky. Z cizí provenience je zde keramika německá, francouzská, italská, orientální a španělská.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 21.11.2019
Déšť
8°C
5°C
Srážky: 1.3mm
Tlak: 1009.6hPa
Vítr: 3.5m/s
z východo-jiho-východu
Zítra
Pátek 22.11.
Skoro jasno
6°C
4°C
Sobota
23.11.2019
Skoro jasno
9°C
5°C
Neděle
24.11.2019
Skoro jasno
9°C
3°C
Pondělí
25.11.2019
Polojasno
7°C
6°C

Kontakt

Adresa:
Kasejovice 308
Kasejovice 
Web: Muzeum Kasejovice
Email: mu@kasejovice.cz

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rybník Podsedek - Rybník Podsedek je jeden z nejmladších rybníků v Čechách, vznikl až v polovině 19. století nedaleko obce Lutová.
Rybník Velká Ohrazenice - Rybník Velká Ohrazenice vznikl v 16. století zásluhou pánů z Hradce, kteří zde budovali po vzoru českých rybníkářů umělé vodní plochy.
Rybník Starý u Soběslavi - Rybník s názvem Starý u Soběslavi patří do soustavy čtyř vodních ploch (Lickov, Poloboží, Velký). 
Velký řečický rybník - Na okraji Kardašovy Řečice se nachází vodní plocha s ostrůvkem s názvem Velký řečický rybník. 

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Maxant - Hotel Maxant je rodinný wellness hotel ve Frymburku na Lipně, který kromě ubytování nabízím i široký výběr wellness služeb.V restauraci si můžete pochutnat nejenom na tradiční české kuchyni, ale i čerstvých rybách. Odpolední kávu si můžete dát v hotelové cukrárně.
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.