Muzeum Kasejovice

Muzeum se nachází ve městě Kasejovice a najdeme ho v budově bývalé židovské synagogy.

Velký význam má z regionálního hlediska sbírka, která se soustřeďuje na místní hrnčířskou výrobu, výrobu dýmek „kasovek“ a kasejovické výšivky. Dozvíte se informace o zaniklé slávě po rýžování a dolování zlata na Kasejovicku. Svou oblíbenost si získaly archeologické nálezy, mince a také minerály s obsahem zlata. Dozvíte se o nejstarší písemné zprávě o Kasejovicích z roku 1264, a to opět díky Václavu Mentbergerovi. Muzeum dokumentuje povýšení Kasejovic na městečko kolem roku 1350, jsou poskytnuty také informace o kasejovické tvrzi, která stávala nedaleko dnešního kostela svatého Jakuba.

Historie

Již od roku 1945 se začaly v této budově shromažďovat různé sbírky, za což se zasloužil Václav Mentberger (1886 – 1969), vrchní inspektor ČSD. Jeho zásluhou se podařilo nastřádat cenné uměleckoprůmyslové sbírky, jako cín, litina, porcelán, fajáns, keramika, sklo a dřevěné plastiky. Z cizí provenience je zde keramika německá, francouzská, italská, orientální a španělská.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Kasejovice 308
Kasejovice 
Web: Muzeum Kasejovice
Email: mu@kasejovice.cz

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Fajmonova lípa - Vyhlídka Fajmonova lípa je v podstatě vyhlídkový chodník, který napodobuje Stezky v oblacích. 
Vyhlídka na starém vodojemu Brodská - Bývalý vodojem se v roce 2013 proměnil na vyhlídkovou věž, odkud můžete nerušeně pozorovat blízké okolí Českomoravské vrchoviny a město Ždírec nad Doubravou.
Červená věž v Litomyšli - Červená věž je součástí Muzea restaurování a historických technologií, které tu bylo zřízeno na počátku devadesátých let. 
Mydlářovský dům v Chrudimi - V Chrudimi se nachází tzv. Mydlářovský dům, jehož součástí je i vyhlídková věž, upravená proo veřejnost jako rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.