Městské muzeum Zbiroh

Městské muzeum se nachází také ve městě Zbiroh, a to na Masarykově náměstí. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé expozice.

Městské muzeum Zbiroh se v současné době rozprostírá v přízemí budovy Sládkova muzea. Stálá expozice slouží jako dokumentace vývoje železářství a cechů, které byly provozovány na Zbirožsku. Připomenuto je také zaniklé cvočkařské řemeslo a období podnikání „Krále železnic“ B. H. Strousberga. Trvalá výstava se soustřeďuje i na továrničku Václava Jíši na kuřácké náčiní a součástí expozice je i selská jizba, v níž je dobové vybavení – starožitný venkovský malovaný nábytek z devatenáctého století. V muzeu probíhají krátkodobé výstavy a jiné kulturní akce. Muzeu náleží i bohatá knihovna. Jestliže tedy cestujete městem Zbiroh, jistě nevynechejte návštěvu městského muzea, které vám nabízí pohled na zajímavé exponáty.

Historie

Městské muzeum bylo založeno v roce 1933 a jeho povodí umístění bylo v prvním poschodí bývalé radnice. V současné době se jedná o dům s pečovatelskou službou.

Otevírací doba

  • zimní sezóna (říjen až duben) - pondělí až pátek - 9:00 - 10:00 a 12:30 - 16:00
  • letní sezóna (květen až červen) - úterý až neděle - 9:00 - 16:30

Vstupné

  • dospělí - 30 Kč
  • děti, senioři - 20 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Masarykovo náměstí 28
Zbiroh 
Web: Městské muzeum Zbiroh
Email: muzeum@zbiroh.cz
Telefon: +420 371 794 078

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Active park Zbiroh - Active park Zbiroh je sportovně-rekreační areál, jehož základem je právě lanový park. Nachází se v areálu zámku Zbiroh na okraji CHKO Křivoklátsko.
Vzdálenost: 1km
Rekreační středisko Hlavatice - Rekreační středisko Hlavatice je letní letovisko nacházející se v malebném prostředí na rozhraní brdských lesů a chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Hladomorna hradu Český Šternberk - Součástí hradu Český Šternberk je i bývalá hladomorna. V současné době slouží veřejnosti jako velmi působivý vyhlídkový bod na střední Posázaví.
Kamenná věž Hláska Roudnice nad Labem - Kamenná věž v Roudnici nad Labem je v současné době zprovozněna veřejnosti jako rozhledna.
Vyhlídka Cerhenice (dětské hřiště) - Druhá vyhlídková věž v Cerhenicích se nachází v areálu dětského hřiště Květoslavy Šátkové, nedaleko dřevěného bludiště.
Vyhlídková věž Cerhenice - Na okraji obce Cerhenice byla postavena v roce 2015 menší dřevěná rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.