Městské muzeum Zbiroh

Městské muzeum se nachází také ve městě Zbiroh, a to na Masarykově náměstí. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé expozice.

Městské muzeum Zbiroh se v současné době rozprostírá v přízemí budovy Sládkova muzea. Stálá expozice slouží jako dokumentace vývoje železářství a cechů, které byly provozovány na Zbirožsku. Připomenuto je také zaniklé cvočkařské řemeslo a období podnikání „Krále železnic“ B. H. Strousberga. Trvalá výstava se soustřeďuje i na továrničku Václava Jíši na kuřácké náčiní a součástí expozice je i selská jizba, v níž je dobové vybavení – starožitný venkovský malovaný nábytek z devatenáctého století. V muzeu probíhají krátkodobé výstavy a jiné kulturní akce. Muzeu náleží i bohatá knihovna. Jestliže tedy cestujete městem Zbiroh, jistě nevynechejte návštěvu městského muzea, které vám nabízí pohled na zajímavé exponáty.

Historie

Městské muzeum bylo založeno v roce 1933 a jeho povodí umístění bylo v prvním poschodí bývalé radnice. V současné době se jedná o dům s pečovatelskou službou.

Otevírací doba

  • zimní sezóna (říjen až duben) - pondělí až pátek - 9:00 - 10:00 a 12:30 - 16:00
  • letní sezóna (květen až červen) - úterý až neděle - 9:00 - 16:30

Vstupné

  • dospělí - 30 Kč
  • děti, senioři - 20 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Masarykovo náměstí 28
Zbiroh 
Web: Městské muzeum Zbiroh
Email: muzeum@zbiroh.cz
Telefon: +420 371 794 078

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Active park Zbiroh - Active park Zbiroh je sportovně-rekreační areál, jehož základem je právě lanový park. Nachází se v areálu zámku Zbiroh na okraji CHKO Křivoklátsko.
Vzdálenost: 1km
Rekreační středisko Hlavatice - Rekreační středisko Hlavatice je letní letovisko nacházející se v malebném prostředí na rozhraní brdských lesů a chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Javor klen u Podhradských - Nedaleko vodáckého kempu pod zříceninou hradu Dívčí Kámen se nachází nádherný javor klen.
Strom lásky České Budějovice - V Českých Budějovicích, na Pražském sídlišti u pravého břehu Vltavy, byl zasazen Strom lásky.
Jinan dvoulaločný v Lannově loděnici České Budějovice - Na levém břehu Vltavy, v Lannově loděnici v Českých Budějovicích stojí státem chráněný strom Jinan dvoulaločný.
Hlohová alej Litvínovice - V obci Litvínovice, na jižním okraji Českých Budějovic, stojí překrásná hlohová alej.

Nové ubytování

+ přidat
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.
Chata Lucie - Tato rodinná chata se nachází pod úpatí hory Říp a leží pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování na chatě až pro 12 osob. Během pobytu využijete plně vybavenou chatu se saunou, wifi, krbem, grilem, trampolínou, bazénem v létě a dalším zařízením pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz