Městské muzeum ve Stříbře

Muzeum se nachází ve městě Stříbro na Masarykově náměstí. Nabízí svým návštěvníkům velmi zajímavé stálé expozice.

Městské muzeum ve Stříbře obývá prostory bývalého minoritského kláštera. Muzeum se soustřeďuje svou sbírkovou činností zejména na historii dolování na Stříbrsku, mineralogii a muzeum nabízí i pohled na vzácné archeologické nálezy. Máte možnost zhlédnout expozice, které jsou věnované stříbrným ostrostřelcům, přírodovědě, etnografii a také umění. V přízemí budovy kláštera se nachází křížová chodba, kde jsou odkryté dva gotické portály a zhlédnout můžete i další architektonické prvky. Muzeum vám nabízí užité umění, ukázky zbraní, obrazy a také různé sochy, které mají svůj význam.

Historie

Minoritský klášter s kostelem svaté Máří Magdalény byl postaven nejspíše kolem roku 1238. V roce 2005 proběhla rozsáhlá rekonstrukce kláštera a slavnostní otevření expozic muzea se uskutečnilo dne 17. května 2006.

Otevírací doba

  • říjen až květen - úterý až pátek - 9:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00
  • červen až září - úterý až pátek - 9:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00, soboty 9:00 - 15:00

Vstupné

  • dospělí - 50 Kč
  • důchodci, studenti, děti - 20 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Slopovo - Rozhledna Slopovo ve Slovenském rudohoří poskytuje velmi pěkný výhled do okolní krajiny.
Rozhledna Jasenina - Rozhledna Jasenina je dřevěná vyhlídková věž ve Slovenském rudohoří.
Rozhledna Masarykův dvůr - Mezi Zvolenem a Detvou se nachází vyhlídková věž Masarykův dvůr.
Rozhledna Unimo - Rozhledna UNIMO tak trochu připomíná ubytovací Unimo buňky pro stavbaře.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.