Městské muzeum ve Stříbře

Muzeum se nachází ve městě Stříbro na Masarykově náměstí. Nabízí svým návštěvníkům velmi zajímavé stálé expozice.

Městské muzeum ve Stříbře obývá prostory bývalého minoritského kláštera. Muzeum se soustřeďuje svou sbírkovou činností zejména na historii dolování na Stříbrsku, mineralogii a muzeum nabízí i pohled na vzácné archeologické nálezy. Máte možnost zhlédnout expozice, které jsou věnované stříbrným ostrostřelcům, přírodovědě, etnografii a také umění. V přízemí budovy kláštera se nachází křížová chodba, kde jsou odkryté dva gotické portály a zhlédnout můžete i další architektonické prvky. Muzeum vám nabízí užité umění, ukázky zbraní, obrazy a také různé sochy, které mají svůj význam.

Historie

Minoritský klášter s kostelem svaté Máří Magdalény byl postaven nejspíše kolem roku 1238. V roce 2005 proběhla rozsáhlá rekonstrukce kláštera a slavnostní otevření expozic muzea se uskutečnilo dne 17. května 2006.

Otevírací doba

  • říjen až květen - úterý až pátek - 9:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00
  • červen až září - úterý až pátek - 9:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00, soboty 9:00 - 15:00

Vstupné

  • dospělí - 50 Kč
  • důchodci, studenti, děti - 20 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 10.7.2020
Polojasno
27°C
17°C
Srážky: 0.5mm
Tlak: 1010.6hPa
Vítr: 6.6m/s
z jiho-západu
Zítra
Sobota 11.7.
Zataženo
14°C
10°C
Neděle
12.7.2020
Polojasno
18°C
11°C
Pondělí
13.7.2020
Polojasno
20°C
11°C
Úterý
14.7.2020
Polojasno
21°C
14°C

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Mandava - Rozhledna Mandava je ve skutečnosti objekt památníku s vyhlídkovou věží, vysokou 12 metrů, který je zasvěcen památce Mistra Jana Husa.
Rozhledna Vrchbělá - Rozhledna Vrchbělá je postavena ve stejnojmenné části obce Bělá pod Bezdězem. Vznikla v roce 2013.
Rozhledna Čížovka - Rozhledna Čížovka byla vyhlášena "Rozhlednou roku", podílí se významně na kulturním obohacení zdejšího kraje již od roku 2017.
Rozhledna Dneboh - Rozhledna Dneboh z roku 2012 je mezi vyhlídkovými stavbami v České republice raritou. Vznikla z bývalé trafostanice postavené v období reálného socialismu.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.