Městské muzeum ve Stříbře

Muzeum se nachází ve městě Stříbro na Masarykově náměstí. Nabízí svým návštěvníkům velmi zajímavé stálé expozice.

Městské muzeum ve Stříbře obývá prostory bývalého minoritského kláštera. Muzeum se soustřeďuje svou sbírkovou činností zejména na historii dolování na Stříbrsku, mineralogii a muzeum nabízí i pohled na vzácné archeologické nálezy. Máte možnost zhlédnout expozice, které jsou věnované stříbrným ostrostřelcům, přírodovědě, etnografii a také umění. V přízemí budovy kláštera se nachází křížová chodba, kde jsou odkryté dva gotické portály a zhlédnout můžete i další architektonické prvky. Muzeum vám nabízí užité umění, ukázky zbraní, obrazy a také různé sochy, které mají svůj význam.

Historie

Minoritský klášter s kostelem svaté Máří Magdalény byl postaven nejspíše kolem roku 1238. V roce 2005 proběhla rozsáhlá rekonstrukce kláštera a slavnostní otevření expozic muzea se uskutečnilo dne 17. května 2006.

Otevírací doba

  • říjen až květen - úterý až pátek - 9:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00
  • červen až září - úterý až pátek - 9:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00, soboty 9:00 - 15:00

Vstupné

  • dospělí - 50 Kč
  • důchodci, studenti, děti - 20 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 26.1.2021
Sněžení
-1°C
-3°C
Srážky: 0.8mm
Tlak: 1013hPa
Vítr: 4.2m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Středa 27.1.
Zataženo
0°C
1°C
Čtvrtek
28.1.2021
Zataženo
-1°C
-4°C
Pátek
29.1.2021
Déšť
3°C
4°C
Sobota
30.1.2021
Sněžení
-2°C
-5°C

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Radejčín - Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.