Muzeum Josefa Dobrovského

Muzeum Josefa Dobrovského se nachází v Chudenicích v ulici U Černínského zámku. Muzeum pro vás skrývá více, než si dokážete představit.

Muzeum Josefa Dobrovského se v Chudenicích nachází ve starém Černínském zámku. Městečko Chudenice se rozprostírá v romantickém Pošumaví. Josef Dobrovský žil jedenáct let u hrabat Černínů a od jeho pobytu je odvezen také název muzea. Expozice muzea zmiňují všechno, kdo se zasloužili o vytvoření základu pro novodobou českou národní vzdělanost od Dobnera k Dobrovskému. Můžeme vzpomenout také Palackého, Vocela, Julia Skarlandta, Janovského a mnoho dalších. Mezi další osobnosti, které zahrnuje muzeum ve svých expozicích, patří nejvýznamnější chudenický rodák Jaroslav Kvapil, což byl básník, spisovatel a také dramatik. Později se stal šéfem činohry Národního divadla v Praze. V jeho rodných místnostech vám bude přiblížen jeho život a také díla. V muzeu se dozvíte i informace o historii rodu Černínů. Budete seznámeni také s historií městečka Chudenice a s přírodou Chudenicka.

Otevírací doba

  • červen až srpen - denně mimo pondělí - 9:00 - 12:00 a 13:00 - 18:00
  • duben, květen, září, říjen - soboty, neděle a svátky - 9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 20.10.2020
Polojasno
9°C
5°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1020hPa
Vítr: 0.7m/s
z východu
Zítra
Středa 21.10.
Polojasno
10°C
8°C
Čtvrtek
22.10.2020
Polojasno
20°C
12°C
Pátek
23.10.2020
Zataženo
14°C
11°C
Sobota
24.10.2020
Skoro jasno
15°C
6°C

Kontakt

Adresa:
U Černínského zámku
Chudenice 
Web: Muzeum Josefa Dobrovského
Email: staryzamekchudenice@email.cz
Telefon: +420 376 398 100

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 
Rozhledna Hemberk - Rozhledna Hemberk pod vrcholem Křemenáč u obce Písečná je celodřevěná stavba vyhlídkové plošiny, vysoká 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.