Městské muzeum Kožlany

Muzeum se nachází ve městě Kožlany v ulici Dr. Edvarda Beneše. Nabízí vám stálé expozice, které srší zajímavostí.

Muzeum je vlastivědného typu a specializuje se zejména na osobnost Dr. Edvarda Beneše. Přibližuje život kožlanských rodáků, zobrazí vám starou školní třídu a zhlédnout můžete i jednotlivá řemesla, jako hrnčířství. Muzeum nabízí také informace týkající se významných míst kožlanska. Městské muzeum se nachází v budově, kde dříve bývala obecní škola. Je zde expozice, která byla věnována hrnčířské tradici zdejšího města a nachází se zde také pamětní síň Dr. Edvarda Beneše, kožlanský rodák. Byla vyrobena turistická známka Muzea Dr. E. Beneše, čímž bylo muzeum zapsáno do katalogu známkových turistických míst České republiky. Město věří, že díky známce se podaří přilákat více turistů nejen do Kožlan, ale také do samotného muzea.

Otevírací doba

  • úterý až sobota - 7:30 - 12:00 a 12:30 - 16:00

Vstupné

  • dospělí - 20 Kč
  • děti - 10 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 15.6.2021
Zataženo
27°C
18°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1017hPa
Vítr: 0.9m/s
z severo-západu
Zítra
Středa 16.6.
Polojasno
26°C
20°C
Čtvrtek
17.6.2021
Jasno
28°C
19°C
Pátek
18.6.2021
Skoro jasno
30°C
22°C
Sobota
19.6.2021
Polojasno
30°C
19°C

Kontakt

Adresa:
Kožlany 
Web: Městské muzeum Kožlany

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Richard Hynek - Půjčovna nabízí lodě a pramice na řece Berounce.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Brandlín - Původní tvrz přestavěná na barokní zámek.
Rozhledna Třasák (Útvina) - Rozhledna Třasák patří k našim nejkrásnějším vyhlídkovým stavbám. Nachází se na soukromém pozemku, je však přístupná veřejnosti.
Rozhledna Karlova vyhlídka (Vyhlídka Karla IV.) - Rozhledna Karlova vyhlídka, známá i pod názvem Vyhlídka Karla IV., je 15 metrů vysoká kamenná stavba v novogotickém slohu z roku 1876. Je to současně nejstarší rozhledna v tomto městě. 
Rozhledna Doubská hora - Rozhledna Doubská hora je objekt z roku 1905.

Nové ubytování

+ přidat
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.