Městské muzeum Kožlany

Muzeum se nachází ve městě Kožlany v ulici Dr. Edvarda Beneše. Nabízí vám stálé expozice, které srší zajímavostí.

Muzeum je vlastivědného typu a specializuje se zejména na osobnost Dr. Edvarda Beneše. Přibližuje život kožlanských rodáků, zobrazí vám starou školní třídu a zhlédnout můžete i jednotlivá řemesla, jako hrnčířství. Muzeum nabízí také informace týkající se významných míst kožlanska. Městské muzeum se nachází v budově, kde dříve bývala obecní škola. Je zde expozice, která byla věnována hrnčířské tradici zdejšího města a nachází se zde také pamětní síň Dr. Edvarda Beneše, kožlanský rodák. Byla vyrobena turistická známka Muzea Dr. E. Beneše, čímž bylo muzeum zapsáno do katalogu známkových turistických míst České republiky. Město věří, že díky známce se podaří přilákat více turistů nejen do Kožlan, ale také do samotného muzea.

Otevírací doba

  • úterý až sobota - 7:30 - 12:00 a 12:30 - 16:00

Vstupné

  • dospělí - 20 Kč
  • děti - 10 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.10.2020
Polojasno
10°C
9°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1014.8hPa
Vítr: 0.5m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Čtvrtek 22.10.
Polojasno
15°C
12°C
Pátek
23.10.2020
Zataženo
13°C
12°C
Sobota
24.10.2020
Polojasno
15°C
6°C
Neděle
25.10.2020
Polojasno
15°C
8°C

Kontakt

Adresa:
Kožlany 
Web: Městské muzeum Kožlany

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Richard Hynek - Půjčovna nabízí lodě a pramice na řece Berounce.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 
Rozhledna Hemberk - Rozhledna Hemberk pod vrcholem Křemenáč u obce Písečná je celodřevěná stavba vyhlídkové plošiny, vysoká 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.