Muzeum Josefa Hyláka Radnice

Městské muzeum se nachází ve městě Radnice na náměstí K. Šternberka. Svým návštěvníkům nabízí zajímavé stálé expozice.

Muzeum nabízí rozsáhlá sbírky, které dokumentují historii a současnost zdejšího regionu a jiných oblastí. Expozice jsou rozprostřeny v místním zámku. K vidění je pět stálých expozic, mezi které patří etnografické, historické a přírodovědné sbírky z Radnicka; sbírky starožitností rodáka Václava Kočky-Amorta; osobnosti města a okolí; architektura a vývoj města a poslední expozice nese název Židé a křesťané. V prostorech muzea jsou pořádány také krátkodobé výstavy a koncerty.

Historie

Muzeum v Radnicích bylo založeno jako první muzeum v okrese Rokycany a založení se datuje v roce 1892. U jeho vzniku stál Josef Hylák, což byl řídící učitel a také významná osobnost pro zdejší region. Muzeum se nachází v původně raném barokním zámku a muzeum bylo vybudováno za účasti Jakuba Augustona, později bylo spravováno Šternberky. V roce 1849 byl zámek a město zničeno požárem, a proto bylo vše následně přestavěno do dnešní podoby včetně zámku.

Otevírací doba

  • duben až říjen - čtvrtek a pátek - 9:00 - 14:00

Vstupné

  • dospělí - 20 Kč
  • děti - 10 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
náměstí Kašpara Šternberka 2
Radnice 
Web: Muzeum Josefa Hyláka Radnice
Email: muzeum@mesto-radnice.cz
Telefon: +420 371 795 228

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Fajmonova lípa - Vyhlídka Fajmonova lípa je v podstatě vyhlídkový chodník, který napodobuje Stezky v oblacích. 
Vyhlídka na starém vodojemu Brodská - Bývalý vodojem se v roce 2013 proměnil na vyhlídkovou věž, odkud můžete nerušeně pozorovat blízké okolí Českomoravské vrchoviny a město Ždírec nad Doubravou.
Červená věž v Litomyšli - Červená věž je součástí Muzea restaurování a historických technologií, které tu bylo zřízeno na počátku devadesátých let. 
Mydlářovský dům v Chrudimi - V Chrudimi se nachází tzv. Mydlářovský dům, jehož součástí je i vyhlídková věž, upravená proo veřejnost jako rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.