Expozice lidové kultury Chanovice

Expozici lidové kultury najdeme v Chanovicích. Jedná se o skanzen, který představuje dobové formy bydlení.

Ve skanzenu máte možnost zhlédnout zemědělskou činnost, podomáckou výrobu a také řemesla, která se ve vesnici provozovala v období od druhé poloviny osmnáctého století až do první poloviny dvacátého století. Z různých míst v okrese bylo dovezeno patnáct objektů, z nichž jsou některé nainstalovány a jiné čekají v depozitáři. Skanzen pomohli stavět dobrovolníci a místní obyvatelé. Budova je doplněna roubeným špýcharem se stodůlkou. Zahradní část nabízí expozici zemědělských strojů. Usedlost drobného sedláka je tvořena dvěma drobnými přenesenými stavbami – roubený špýchar a roubený čeledník. Usedlost středního sedláka je charakteristická roubeným špýcharem, předzahrádkou s vysázenými léčivými bylinkami, roubenou kolnou se stodolou a sušárnou ovoce. Expozice lidové kultury jistě stojí za návštěvu, protože vám přinese mnoho poznatků, o nichž jste ještě neměli ani ponětí. Jestliže budete projíždět Chanovicemi, určitě expozici navštivte.

Otevírací doba

  • leden až duben - dle předchozí dohody na obecním úřadě
  • květen - sobota a neděle - 10:00 - 16:00
  • červen až srpen - denně - 10:00 - 16:00
  • září - sobota a neděle - 10:00 - 16:00
  • říjen až prosinec - dle předchozí dohody na obecním úřadě

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 19.6.2019
Zataženo
25°C
17°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1011.4hPa
Vítr: 1.4m/s
z jiho-západu
Zítra
Čtvrtek 20.6.
Deštivo
24°C
17°C
Pátek
21.6.2019
Polojasno
22°C
18°C
Sobota
22.6.2019
Déšť
18°C
16°C
Neděle
23.6.2019
Skoro jasno
21°C
14°C

Kontakt

Adresa:
Chanovice 
Web: Expozice lidové kultury Chanovice
Email: info@muzeumklatovy.cz
Telefon: +420 376 323 525

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Vyšicko u Mutěnic - Jedna z nejmladších rozhleden v České republice (rok 2018) se nachází na vrchu jménem Vyšicko. Původně zde byl postaven triangulační bod, z toho důvodu se také přezdívá současné stavbě příznačně "Tringl".
Rozhledna Ledvice - Víte, která rozhledna v České republice je nejvyšší? Je to vyhlídková plošina s proskleným ochozem na jedné z věží elektrárny Ledvice. Nachází se ve výšce 144 metrů nad zemí.
Rozhledna u Sosnové - Rozhledna nedaleko obce Sosnová na Anenském vrchu je dřevěná stavba se sedmi patry a vrcholovou plošinou krytou dřevěnou stříškou. Byla postavena na konci roku 2018.
Rozhledna Růženka - Rozhledna Růženka stojí na vrcholu hory s názvem Pastevní vrch, v oblasti Českého a Saského Švýcarska.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - RODINNÝ PENZION V KRUŠNÝCH HORÁCH Pension v Údolí Králů leží v obci Háj pod Klínovcem, 150m od hotelu NÁSTUP a zároveň u sedačkové lanovky. Směrem na Háje po pravé straně, s šedočervenou fasádou s nápise u Janičky.
Vila FILIP - Rodinný dům využívají rodiny s dětmi v létě k rekreaci. Je prostorný, kompletně vybavený, kapacita 7 ložnic s 20ti lůžky. Vlastní zahrada a zapuštěný bazén 8x4 m. Obsazuje se celý, nebo nabízí dva samostatné apartmány. Lze ubytovat i pracovníky firem.
Domek Smrž - Zděný domek v zahradě je využíván rekreanty, příležitostně slouží pro ubytování pracovníků firem. Kapacita 10 lůžek. Je kompletně vybavený, k dispozici bazén 5x3 m, zahrada, krytá osvětlená pergola. Vzhledem ke své poloze nabízí klid a soukromí.
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka

Nové restaurace

+ přidat
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.