Expozice lidové kultury Chanovice

Expozici lidové kultury najdeme v Chanovicích. Jedná se o skanzen, který představuje dobové formy bydlení.

Ve skanzenu máte možnost zhlédnout zemědělskou činnost, podomáckou výrobu a také řemesla, která se ve vesnici provozovala v období od druhé poloviny osmnáctého století až do první poloviny dvacátého století. Z různých míst v okrese bylo dovezeno patnáct objektů, z nichž jsou některé nainstalovány a jiné čekají v depozitáři. Skanzen pomohli stavět dobrovolníci a místní obyvatelé. Budova je doplněna roubeným špýcharem se stodůlkou. Zahradní část nabízí expozici zemědělských strojů. Usedlost drobného sedláka je tvořena dvěma drobnými přenesenými stavbami – roubený špýchar a roubený čeledník. Usedlost středního sedláka je charakteristická roubeným špýcharem, předzahrádkou s vysázenými léčivými bylinkami, roubenou kolnou se stodolou a sušárnou ovoce. Expozice lidové kultury jistě stojí za návštěvu, protože vám přinese mnoho poznatků, o nichž jste ještě neměli ani ponětí. Jestliže budete projíždět Chanovicemi, určitě expozici navštivte.

Otevírací doba

  • leden až duben - dle předchozí dohody na obecním úřadě
  • květen - sobota a neděle - 10:00 - 16:00
  • červen až srpen - denně - 10:00 - 16:00
  • září - sobota a neděle - 10:00 - 16:00
  • říjen až prosinec - dle předchozí dohody na obecním úřadě

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 17.10.2019
Polojasno
17°C
8°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1016.3hPa
Vítr: 1.2m/s
z východu
Zítra
Pátek 18.10.
Polojasno
11°C
10°C
Sobota
19.10.2019
Polojasno
12°C
8°C
Neděle
20.10.2019
Polojasno
18°C
9°C
Pondělí
21.10.2019
Zataženo
20°C
13°C

Kontakt

Adresa:
Chanovice 
Web: Expozice lidové kultury Chanovice
Email: info@muzeumklatovy.cz
Telefon: +420 376 323 525

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Studánka u čuráčka - Na okraji Přírodního parku Sovinecko, nedaleko Rýmařova, vyvěrá spodní pramen, jehož název stojí za pozornost.
Spolský rybník - Spolský rybník vznikl v roce 1372. O dvě století později byl na žádost rožmberského regenta Jakuba Krčína přebudován a měl sloužit pro zachycení povodňové vody, která na Spolském potoce proudila do rybníka Svět. Oba rybníky jsou i dnes vzájemně propojeny.
Vlkovický rybník - Vlkovický rybník byl založen již na konci 14. století, je tedy jedním z nejstarších rybníků v Čechách. Založil jej pravděpodobně jistý Jan Tožic z Tožic. Jeho rozloha je 105 hektarů.
Rybník Rod - Rybník Rod je jeden z nejvýznamnějších vodních zdrojů Nadějské rybniční soustavy nedaleko Veselí nad Lužnicí. Rozkládá se na rozloze necelých 36 hektarů podél pravého břehu řeky Lužnice, zhruba 200 metrů od vlakové zastávky Frahelž.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.
Hotel Zlatý Zajíc - Rodinný hotel se nachází v centru Libochovic.Pořádáme akce,svatby,večírky.Stravování je pouze pro hotelové hosty dle přání zákazníka.Jsme schopni nabídnout bezlepkovou dietu,kompletní cukrářský sortiment pro svatby i oslavy.Kapacita hotelu je až 28 lůžek.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.