Expozice lidové kultury Chanovice

Expozici lidové kultury najdeme v Chanovicích. Jedná se o skanzen, který představuje dobové formy bydlení.

Ve skanzenu máte možnost zhlédnout zemědělskou činnost, podomáckou výrobu a také řemesla, která se ve vesnici provozovala v období od druhé poloviny osmnáctého století až do první poloviny dvacátého století. Z různých míst v okrese bylo dovezeno patnáct objektů, z nichž jsou některé nainstalovány a jiné čekají v depozitáři. Skanzen pomohli stavět dobrovolníci a místní obyvatelé. Budova je doplněna roubeným špýcharem se stodůlkou. Zahradní část nabízí expozici zemědělských strojů. Usedlost drobného sedláka je tvořena dvěma drobnými přenesenými stavbami – roubený špýchar a roubený čeledník. Usedlost středního sedláka je charakteristická roubeným špýcharem, předzahrádkou s vysázenými léčivými bylinkami, roubenou kolnou se stodolou a sušárnou ovoce. Expozice lidové kultury jistě stojí za návštěvu, protože vám přinese mnoho poznatků, o nichž jste ještě neměli ani ponětí. Jestliže budete projíždět Chanovicemi, určitě expozici navštivte.

Otevírací doba

  • leden až duben - dle předchozí dohody na obecním úřadě
  • květen - sobota a neděle - 10:00 - 16:00
  • červen až srpen - denně - 10:00 - 16:00
  • září - sobota a neděle - 10:00 - 16:00
  • říjen až prosinec - dle předchozí dohody na obecním úřadě

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 27.5.2020
Polojasno
15°C
10°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1033.1hPa
Vítr: 2.4m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Čtvrtek 28.5.
Polojasno
12°C
10°C
Pátek
29.5.2020
Polojasno
14°C
8°C
Sobota
30.5.2020
Polojasno
15°C
7°C
Neděle
31.5.2020
Déšť
14°C
10°C

Kontakt

Adresa:
Chanovice 
Web: Expozice lidové kultury Chanovice
Email: info@muzeumklatovy.cz
Telefon: +420 376 323 525

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Boží vyhlídka (Boží Dar) - Nepříliš vysoká stavba miniaturní rozhledny na Božím Daru s názvem Boží vyhlídka, ve tvaru, který se nápadně podobá zápalkové krabičce, je umístěna na jednom z nejkrásnějších vyhlídkových míst v Krušných horách. 
Rozhledna Máminka - Dřevěná rozhledna jménem Máminka měří 33 metrů, vyhlídková plošina se nachází o 12 metrů níže. Věž byla postavena v roce 2015. Na jejím místě stával dříve dřevěný triangulační bod.
Rozhledna Maják - Rozhledna Maják nedaleko Lednicko-valtického areálu vznikla v roce 2012. Je postavena ze dřeva a oceli, k vyhlídkové plošině ve výšce 21 metrů vede točité ocelové schodiště.
Rozhledna Haniperk - Rozhledna Haniperk patří k větším vyhlídkovým věžím. Její výška je 25 metrů a vyhlídková plošina se nachází o 4 metry níže. 

Nové ubytování

+ přidat
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.
Hotel Zámek Čechtice - Zámek Čechtice se ideálně hodí jak pro víkendové pobyty a rodinnou dovolenou tak pro soukromé oslavy, setkání, svatby nebo semináře s kapacitou dvou set osob.Zámecká restaurace nabízí převážně pokrmy klasické české kuchyně připravované z čerstvých surovin od místních dodavatelů.
Statek ,,Hofje,, - Historický statek z r. 1877, renovovaný,útulný. Velká zahrada, možnost grilování i pokud spadne pár kapek deště, místo je zastřešené , velký , zastřešený bazén 10m x 5 m x 150 cm.Ubytování ve čtyřech dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a WC. Kapacita v létě 16 osob, v zimě 12 osob, včetně přistýlek. Plně zařízená kuchyně,jídelna, obývací pokoj, herna pro děti.WI-FI, TV .

Nové restaurace

+ přidat
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.