Expozice lidové kultury Chanovice

Expozici lidové kultury najdeme v Chanovicích. Jedná se o skanzen, který představuje dobové formy bydlení.

Ve skanzenu máte možnost zhlédnout zemědělskou činnost, podomáckou výrobu a také řemesla, která se ve vesnici provozovala v období od druhé poloviny osmnáctého století až do první poloviny dvacátého století. Z různých míst v okrese bylo dovezeno patnáct objektů, z nichž jsou některé nainstalovány a jiné čekají v depozitáři. Skanzen pomohli stavět dobrovolníci a místní obyvatelé. Budova je doplněna roubeným špýcharem se stodůlkou. Zahradní část nabízí expozici zemědělských strojů. Usedlost drobného sedláka je tvořena dvěma drobnými přenesenými stavbami – roubený špýchar a roubený čeledník. Usedlost středního sedláka je charakteristická roubeným špýcharem, předzahrádkou s vysázenými léčivými bylinkami, roubenou kolnou se stodolou a sušárnou ovoce. Expozice lidové kultury jistě stojí za návštěvu, protože vám přinese mnoho poznatků, o nichž jste ještě neměli ani ponětí. Jestliže budete projíždět Chanovicemi, určitě expozici navštivte.

Otevírací doba

  • leden až duben - dle předchozí dohody na obecním úřadě
  • květen - sobota a neděle - 10:00 - 16:00
  • červen až srpen - denně - 10:00 - 16:00
  • září - sobota a neděle - 10:00 - 16:00
  • říjen až prosinec - dle předchozí dohody na obecním úřadě

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Chanovice 
Web: Expozice lidové kultury Chanovice
Email: info@muzeumklatovy.cz
Telefon: +420 376 323 525

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Hladomorna hradu Český Šternberk - Součástí hradu Český Šternberk je i bývalá hladomorna. V současné době slouží veřejnosti jako velmi působivý vyhlídkový bod na střední Posázaví.
Kamenná věž Hláska Roudnice nad Labem - Kamenná věž v Roudnici nad Labem je v současné době zprovozněna veřejnosti jako rozhledna.
Vyhlídka Cerhenice (dětské hřiště) - Druhá vyhlídková věž v Cerhenicích se nachází v areálu dětského hřiště Květoslavy Šátkové, nedaleko dřevěného bludiště.
Vyhlídková věž Cerhenice - Na okraji obce Cerhenice byla postavena v roce 2015 menší dřevěná rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.