Muzeum Františka Křižíka

Křižíkovo muzeum se nachází v Plánici, okres Klatovy. Svým návštěvníkům nabízí zajímavé stálé expozice.

Muzeum Františka Křižíka nabízí ojedinělou expozici, která je věnována nejen životu, ale i dílu významného českého vynálezce a podnikatele Františka Křižíka. Muzeum a jeho expozice se nachází v rodném domku tohoto vynálezce. V místnosti, v níž se František Křižík narodil, je dochováno původní zařízení rodiny Křižíků, jako je nářadí, které jeho otec v minulém století používal. Dále zde najdeme fotodokumentaci Křižíkových vynálezů, ale také dokumentaci prvního elektromobilu, elektrické lokomotivy či světelné fontány. Muzeum vám toho nabízí mnohem více. Z exponátů stojí za zmínku například dynamo, které Křižík vyrobil. Dynamo bylo nainstalováno v Čachrově, kde zajišťovalo osvětlení osmdesáti domů. Muzeum ukrývá také sbírku ocenění, diplomů a medailí. Ke zhlédnutí jsou k dispozici i rodinné dokumenty.

Otevírací doba

 

květen + říjen 

-  jen po předchozí telefonické domluvě

 červen + září   

- sobota 9:00 - 16:00 hod. (poslední návštěva 15:15 hod.)

- ostatní dny jen po předchozí telefonické domluvě

červenec + srpen

- pondělí a úterý   - uzavřeno

- středa     - 09:00 - 16:00 hod. (poslední návštěva 15:15 hod. )

- čtvrtek a pátek    -  uzavřeno

- sobota a neděle  -  09:00 -16:00 hod. (poslední návštěva 15:15 hod.)  

 

Vstupné

 

  • Dospělí: 50,-Kč 
  • Děti 6 -15 let, senioři nad 70 let a invalidé ..30,-Kč 
  • Skupinové dospělí (20 a více): 30,-Kč 
  • Skupinové děti 6-15 let, senioři nad 70 let a invalidé (20 a více): 20,-Kč

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Plánice 86
Plánice 
Web: Muzeum Františka Křižíka
Email: muplanice@planice.cz
Telefon: +420 376 394 103

Místa v okolí

Plánice - Rodná obec Františka Křižíka
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Chatová oblast Nad Rybníkem - Užijte si rodinnou dovolenou u nás! Nabízíme pro vás ubytování v chatové oblasti za výhodné ceny. Neváhejte navštívit náš web kde se dozvíte víc o našich službách. Jsme chatová oblast Nad Rybníkem! http://www.nadrybnikem.eu/
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Hladomorna hradu Český Šternberk - Součástí hradu Český Šternberk je i bývalá hladomorna. V současné době slouží veřejnosti jako velmi působivý vyhlídkový bod na střední Posázaví.
Kamenná věž Hláska Roudnice nad Labem - Kamenná věž v Roudnici nad Labem je v současné době zprovozněna veřejnosti jako rozhledna.
Vyhlídka Cerhenice (dětské hřiště) - Druhá vyhlídková věž v Cerhenicích se nachází v areálu dětského hřiště Květoslavy Šátkové, nedaleko dřevěného bludiště.
Vyhlídková věž Cerhenice - Na okraji obce Cerhenice byla postavena v roce 2015 menší dřevěná rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.