Muzeum Františka Křižíka

Křižíkovo muzeum se nachází v Plánici, okres Klatovy. Svým návštěvníkům nabízí zajímavé stálé expozice.

Muzeum Františka Křižíka nabízí ojedinělou expozici, která je věnována nejen životu, ale i dílu významného českého vynálezce a podnikatele Františka Křižíka. Muzeum a jeho expozice se nachází v rodném domku tohoto vynálezce. V místnosti, v níž se František Křižík narodil, je dochováno původní zařízení rodiny Křižíků, jako je nářadí, které jeho otec v minulém století používal. Dále zde najdeme fotodokumentaci Křižíkových vynálezů, ale také dokumentaci prvního elektromobilu, elektrické lokomotivy či světelné fontány. Muzeum vám toho nabízí mnohem více. Z exponátů stojí za zmínku například dynamo, které Křižík vyrobil. Dynamo bylo nainstalováno v Čachrově, kde zajišťovalo osvětlení osmdesáti domů. Muzeum ukrývá také sbírku ocenění, diplomů a medailí. Ke zhlédnutí jsou k dispozici i rodinné dokumenty.

Otevírací doba

 

květen + říjen 

-  jen po předchozí telefonické domluvě

 červen + září   

- sobota 9:00 - 16:00 hod. (poslední návštěva 15:15 hod.)

- ostatní dny jen po předchozí telefonické domluvě

červenec + srpen

- pondělí a úterý   - uzavřeno

- středa     - 09:00 - 16:00 hod. (poslední návštěva 15:15 hod. )

- čtvrtek a pátek    -  uzavřeno

- sobota a neděle  -  09:00 -16:00 hod. (poslední návštěva 15:15 hod.)  

 

Vstupné

 

  • Dospělí: 50,-Kč 
  • Děti 6 -15 let, senioři nad 70 let a invalidé ..30,-Kč 
  • Skupinové dospělí (20 a více): 30,-Kč 
  • Skupinové děti 6-15 let, senioři nad 70 let a invalidé (20 a více): 20,-Kč

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.10.2020
Polojasno
11°C
5°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1014.3hPa
Vítr: 2.2m/s
z východu
Zítra
Čtvrtek 22.10.
Polojasno
15°C
9°C
Pátek
23.10.2020
Zataženo
14°C
13°C
Sobota
24.10.2020
Polojasno
15°C
6°C
Neděle
25.10.2020
Polojasno
14°C
8°C

Kontakt

Adresa:
Plánice 86
Plánice 
Web: Muzeum Františka Křižíka
Email: muplanice@planice.cz
Telefon: +420 376 394 103

Místa v okolí

Plánice - Rodná obec Františka Křižíka
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Chatová oblast Nad Rybníkem - Užijte si rodinnou dovolenou u nás! Nabízíme pro vás ubytování v chatové oblasti za výhodné ceny. Neváhejte navštívit náš web kde se dozvíte víc o našich službách. Jsme chatová oblast Nad Rybníkem! http://www.nadrybnikem.eu/
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 
Rozhledna Hemberk - Rozhledna Hemberk pod vrcholem Křemenáč u obce Písečná je celodřevěná stavba vyhlídkové plošiny, vysoká 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.