Muzeum Františka Křižíka

Křižíkovo muzeum se nachází v Plánici, okres Klatovy. Svým návštěvníkům nabízí zajímavé stálé expozice.

Muzeum Františka Křižíka nabízí ojedinělou expozici, která je věnována nejen životu, ale i dílu významného českého vynálezce a podnikatele Františka Křižíka. Muzeum a jeho expozice se nachází v rodném domku tohoto vynálezce. V místnosti, v níž se František Křižík narodil, je dochováno původní zařízení rodiny Křižíků, jako je nářadí, které jeho otec v minulém století používal. Dále zde najdeme fotodokumentaci Křižíkových vynálezů, ale také dokumentaci prvního elektromobilu, elektrické lokomotivy či světelné fontány. Muzeum vám toho nabízí mnohem více. Z exponátů stojí za zmínku například dynamo, které Křižík vyrobil. Dynamo bylo nainstalováno v Čachrově, kde zajišťovalo osvětlení osmdesáti domů. Muzeum ukrývá také sbírku ocenění, diplomů a medailí. Ke zhlédnutí jsou k dispozici i rodinné dokumenty.

Otevírací doba

 

květen + říjen 

-  jen po předchozí telefonické domluvě

 červen + září   

- sobota 9:00 - 16:00 hod. (poslední návštěva 15:15 hod.)

- ostatní dny jen po předchozí telefonické domluvě

červenec + srpen

- pondělí a úterý   - uzavřeno

- středa     - 09:00 - 16:00 hod. (poslední návštěva 15:15 hod. )

- čtvrtek a pátek    -  uzavřeno

- sobota a neděle  -  09:00 -16:00 hod. (poslední návštěva 15:15 hod.)  

 

Vstupné

 

  • Dospělí: 50,-Kč 
  • Děti 6 -15 let, senioři nad 70 let a invalidé ..30,-Kč 
  • Skupinové dospělí (20 a více): 30,-Kč 
  • Skupinové děti 6-15 let, senioři nad 70 let a invalidé (20 a více): 20,-Kč

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Plánice 86
Plánice 
Web: Muzeum Františka Křižíka
Email: muplanice@planice.cz
Telefon: +420 376 394 103

Místa v okolí

Plánice - Rodná obec Františka Křižíka
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Chatová oblast Nad Rybníkem - Užijte si rodinnou dovolenou u nás! Nabízíme pro vás ubytování v chatové oblasti za výhodné ceny. Neváhejte navštívit náš web kde se dozvíte víc o našich službách. Jsme chatová oblast Nad Rybníkem! http://www.nadrybnikem.eu/
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Prievidza - Rozhledna nad městem Prievidza je ocelová konstrukce vyhlídkové věže se zábradlím.
Rozhledna Zliechov - Košecké Rovné - Rozhledna Zliechov - Košecké Rovné je masivní dřevěná vyhlídková stavba.
Rozhledna Malý Lubín - Rozhledna Malý Lubín je dřevěná vyhlídková věž, která poskytuje fantastický výhled do okolí.
Rozhledna Čajka v oblakoch - Rozhledna Čajka v oblakoch je obdobou rozhleden v České republice, s názvem "Stezka v oblacích".

Nové ubytování

+ přidat
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.