Muzeum Dr. Hostaše

Vlastivědné muzeum se nachází v Klatovech v Hostašově ulici. Nabízí svým návštěvníkům celou řadu stálých expozic.

Muzeum vám ve svých expozicích přiblíží historii Klatovska a regionu na základě dokladů hmotné kultury. Další expozicí je barokní lékárna U Bílého jednorožce anebo expozice lidové architektury v Chanovicích.

Historie

Klatovy byly v první polovině devatenáctého století administrativním centrem kraje, čímž došlo k velkému hospodářskému rozvoji. Úřady byly však v roce 1849 přesunuty do Plzně, ale i přesto si Klatovy mohly dovolit kulturní a společenský vývoj. František Jung, který zemřel v roce 1882, sbíral starožitnosti a další kuriozity, které se určitým způsobem vztahovaly ke Klatovům a jejich okolí. Dědici se sbírkou neuměli nakládat, a proto byla odkoupena městem a stala se základní sbírkou muzea. Prvním správcem Městského muzea v Klatovech se stal JUDr. Sedláček a později JUDr. Karel Hostaš. V roce 1990 byla pro muzeum získána barokní panský sýpka v Chanovicích u Horažďovic, která dodnes slouží částečně jako depozitář. Hlavní budova byla po náročné rekonstrukci zprovozněna v roce 1994.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 25.10.2020
Jasno
15°C
6°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1011.1hPa
Vítr: 1m/s
z východo-severo-východu
Zítra
Pondělí 26.10.
Zataženo
11°C
7°C
Úterý
27.10.2020
Polojasno
9°C
5°C
Středa
28.10.2020
Polojasno
11°C
8°C
Čtvrtek
29.10.2020
Déšť
10°C
9°C

Kontakt

Adresa:
Komenského 2
Klatovy 
Web: Muzeum Dr. Hostaše
Email: info@muzeumklatovy.cz
Telefon: +420 376 326 362

Místa v okolí

Klatovy - Klatovy jsou okresním městem v západních Čechách na Drnovském potoku v těsné blízkosti řeky Úhlavy. Leží 42 km jižně od Plzně. Žije zde přibližně 23 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 1km
Workout park Klatovy - Street workout cvičiště v Klatovech bylo vybudováno poblíž Dirt parku (dráha BMX v Plánickém předměstí). Venkovní cvičiště tu postavila firma RVL13 (Revolution 13).
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.