Muzeum Dr. Bohuslava Horáka

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka se nachází v Rokycanech na náměstí J. Urbana. Svým návštěvníkům nabízí celou řadu stálých expozic.

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka se zaměřuje zejména na muzejní a vlastivědnou práci. Jsou zde dokumentace vývoje přírody a společnosti rokycanského regionu. Muzeum se soustřeďuje na paleontologii, která zobrazuje celou oblast Barrandienu. Další specializace spočívá v oboru železářství, v němž se zaměřuje zejména na Rokycansko, Plzeňsko a Berounsko. V oblasti botanika se soustřeďuje zejména na Brdy a Křivoklátsko. Muzeum spravuje také vodní hamr v Dobřívě a pamětní síň Jindřicha Mošny v Dobřívě.

Historie

O zřízení muzea rozhodlo obecní zastupitelstvo královského města Rokycany již v roce 1904. V té době byl starostou Jan Anichobra, který vydal nařízení na podnět Dr. Bohuslava Horáka, což byl profesor a později ředitel místního gymnázia. Veřejnosti bylo muzeum zpřístupněno 24. září 1905 – toto datum je uváděno také jako den vzniku muzea.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 22.4.2021
Skoro jasno
7°C
3°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1021.2hPa
Vítr: 2.6m/s
z severo-západu
Zítra
Pátek 23.4.
Polojasno
10°C
2°C
Sobota
24.4.2021
Polojasno
11°C
1°C
Neděle
25.4.2021
Polojasno
11°C
3°C
Pondělí
26.4.2021
Zataženo
11°C
3°C

Kontakt

Adresa:
náměstí Josefa Urbana 52
Rokycany 
Web: Muzeum Dr. Bohuslava Horáka
Email: info@zcm.cz
Telefon: +420 378 370 700

Místa v okolí

Rokycany - Rokycany jsou okresním městem v západních Čechách na říčce Klabavě. Leží 17 km východně od Plzně. Žije zde přibližně 14 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 1km
Veřejné bruslení Rokycany - Veřejné bruslení v Rokycanech pořádá zimní stadion.
Vzdálenost: 1km
Workout park Rokycany - V Rokycanech bylo vybudováno velmi pěkné workout hřiště. Cvičit zde mohou všichni zájemci zdarma.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.