Vojenské muzeum na demarkační linii (Rokycany)

Vojenské muzeum se nachází v Rokycanech na Plzeňském Předměstí, konkrétně ve Šťáhlavské ulici.

Byl založen klub vojenského muzea, jehož činnost se zaměřuje zejména na záchranu historické a současné vojenské techniky. Klub spolupracuje s muzeem a zasloužil se o muzejní sbírky. Muzeum se soustřeďuje na výzbroj, výstroj a techniku naší armády od roku 1918 až po současnost. Najdete zde také techniku a výzbroj armád, které ukončily druhou světovou válku na demarkační linii v okolí Rokycan. V centru muzea se nachází budova s vnitřní expozicí, která představuje výstroj a výzbroj československé prvorepublikové armády a je zde i připomínka pohraničního opevnění. Další expozicí je armáda fašistického Německa a spojených armád Velké Británie, Spojených států a Sovětského svazu.

Historie

Vojenské muzeum bylo slavnostně otevřeno 11. listopadu 1997, kdy se konal Den veteránů v Rokycanech. Zakladatelem a také provozovatelem muzea se stala Nadace pozemního vojska AČR ve spolupráci s Armádou České republiky.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Rokycany 
Web: Vojenské muzeum na demarkační linii (Rokycany)
Email: radka.vavrova@email.cz
Telefon: +420 736 119 461

Místa v okolí

Rokycany - Rokycany jsou okresním městem v západních Čechách na říčce Klabavě. Leží 17 km východně od Plzně. Žije zde přibližně 14 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 2km
Workout park Rokycany - V Rokycanech bylo vybudováno velmi pěkné workout hřiště. Cvičit zde mohou všichni zájemci zdarma.
Vzdálenost: 2km
Veřejné bruslení Rokycany - Veřejné bruslení v Rokycanech pořádá zimní stadion.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Krajčov vrch - Rozhledna Krajčov vrch je stylová stavba vyhlídkové věže na okraji obce Nižná Boca.
Svatojánská rozhledna - Na jihovýchodním okraji obce Liptovský Ján je postavena krásná dřevěná rozhledna.
Vyhlídková věž kostela svatého Egídia Poprad - Věž kostela sv. Egídia v Popradu slouží veřejnosti jako rozhledna.
Rozhledna Vavrišovo - U obce Vavrišovo stojí stylová vyhlídková věž, která je součástí objektu lidové architektury tamního kraje.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.