Vojenské muzeum na demarkační linii (Rokycany)

Vojenské muzeum se nachází v Rokycanech na Plzeňském Předměstí, konkrétně ve Šťáhlavské ulici.

Byl založen klub vojenského muzea, jehož činnost se zaměřuje zejména na záchranu historické a současné vojenské techniky. Klub spolupracuje s muzeem a zasloužil se o muzejní sbírky. Muzeum se soustřeďuje na výzbroj, výstroj a techniku naší armády od roku 1918 až po současnost. Najdete zde také techniku a výzbroj armád, které ukončily druhou světovou válku na demarkační linii v okolí Rokycan. V centru muzea se nachází budova s vnitřní expozicí, která představuje výstroj a výzbroj československé prvorepublikové armády a je zde i připomínka pohraničního opevnění. Další expozicí je armáda fašistického Německa a spojených armád Velké Británie, Spojených států a Sovětského svazu.

Historie

Vojenské muzeum bylo slavnostně otevřeno 11. listopadu 1997, kdy se konal Den veteránů v Rokycanech. Zakladatelem a také provozovatelem muzea se stala Nadace pozemního vojska AČR ve spolupráci s Armádou České republiky.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 22.4.2021
Skoro jasno
7°C
3°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1021.2hPa
Vítr: 2.6m/s
z severo-západu
Zítra
Pátek 23.4.
Polojasno
10°C
2°C
Sobota
24.4.2021
Polojasno
11°C
1°C
Neděle
25.4.2021
Polojasno
11°C
3°C
Pondělí
26.4.2021
Zataženo
11°C
3°C

Kontakt

Adresa:
Rokycany 
Web: Vojenské muzeum na demarkační linii (Rokycany)
Email: radka.vavrova@email.cz
Telefon: +420 736 119 461

Místa v okolí

Rokycany - Rokycany jsou okresním městem v západních Čechách na říčce Klabavě. Leží 17 km východně od Plzně. Žije zde přibližně 14 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 2km
Workout park Rokycany - V Rokycanech bylo vybudováno velmi pěkné workout hřiště. Cvičit zde mohou všichni zájemci zdarma.
Vzdálenost: 2km
Veřejné bruslení Rokycany - Veřejné bruslení v Rokycanech pořádá zimní stadion.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.