Muzeum drezín Čachrov

Muzeum drezín se nachází v Čachrově a svým návštěvníkům nabízí stálé expozice, které jistě stojí za návštěvu.

Historií železnic, především drezínami, se muzeum zaobírá již delší dobu. Soustřeďuje se především na drezíny na pohon lidskou silou. V této sféře úzce spolupracuje s Národním technickým muzeem v Praze a dalšími dobrovolnými nadšenci a znalci z Lysé nad Labem. Muzeum muselo několikrát měnit své působiště, čím drezíny trpěly. Proto spolek rozhodl o vybudování základny na Čachrově, což je šumavský městys. Byla zde postavena budova depa neboli garáže pro stroje a krátkou předválečnou železniční trať. Stroje jsou pečlivě uschovány a musí se kvalitně provádět jejich držba. Prostory jsou veřejnosti přístupné. Součástí muzea je také strážní domek se závorami. Najdete zde dokonce i sbírku historických čísel z lokomotiv, zhlédnete výrobní štítky z lokomotiv a vozů a muzeum vám nabízí další železniční zajímavosti. Tak neváhejte a vydejte se do netradičního muzea právě v Čachrově.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 27.10.2020
Polojasno
7°C
4°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1013.4hPa
Vítr: 3.5m/s
z jiho-západu
Zítra
Středa 28.10.
Polojasno
11°C
7°C
Čtvrtek
29.10.2020
Deštivo
8°C
7°C
Pátek
30.10.2020
Zataženo
10°C
9°C
Sobota
31.10.2020
Zataženo
11°C
6°C

Kontakt

Adresa:
Čachrov 44
Čachrov 
Web: Muzeum drezín Čachrov
Email: museum-dresin@cachrov.cz
Telefon: +420 602 448 129

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Brodek - Menší vyhlídková stavba ze dřeva, vysoká 8 metrů, vyrostla v roce 2010 v Brodku u Přerova zásluhou jednoho z místních obyvatel.
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.