Muzeum drezín Čachrov

Muzeum drezín se nachází v Čachrově a svým návštěvníkům nabízí stálé expozice, které jistě stojí za návštěvu.

Historií železnic, především drezínami, se muzeum zaobírá již delší dobu. Soustřeďuje se především na drezíny na pohon lidskou silou. V této sféře úzce spolupracuje s Národním technickým muzeem v Praze a dalšími dobrovolnými nadšenci a znalci z Lysé nad Labem. Muzeum muselo několikrát měnit své působiště, čím drezíny trpěly. Proto spolek rozhodl o vybudování základny na Čachrově, což je šumavský městys. Byla zde postavena budova depa neboli garáže pro stroje a krátkou předválečnou železniční trať. Stroje jsou pečlivě uschovány a musí se kvalitně provádět jejich držba. Prostory jsou veřejnosti přístupné. Součástí muzea je také strážní domek se závorami. Najdete zde dokonce i sbírku historických čísel z lokomotiv, zhlédnete výrobní štítky z lokomotiv a vozů a muzeum vám nabízí další železniční zajímavosti. Tak neváhejte a vydejte se do netradičního muzea právě v Čachrově.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Čachrov 44
Čachrov 
Web: Muzeum drezín Čachrov
Email: museum-dresin@cachrov.cz
Telefon: +420 602 448 129

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tvrdošín - Oravice 2 - Rozhledna Oravice je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Tvrdošín - Oravice - Rozhledna Tvrdošín - Oravice je vlastně pozorovatelna přírodních krás v blízkém okolí.
Rozhledna Skorušina - Rozhledna Skorušina je ocelový vyhlídkový stožár o dvou patrech.
Rozhledna pri Hviezdoslavovej horárni - Tato menší dřevěná rozhledna poskytuje celkem zajímavý výhled do blízkého okolí.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz