Muzeum drezín Čachrov

Muzeum drezín se nachází v Čachrově a svým návštěvníkům nabízí stálé expozice, které jistě stojí za návštěvu.

Historií železnic, především drezínami, se muzeum zaobírá již delší dobu. Soustřeďuje se především na drezíny na pohon lidskou silou. V této sféře úzce spolupracuje s Národním technickým muzeem v Praze a dalšími dobrovolnými nadšenci a znalci z Lysé nad Labem. Muzeum muselo několikrát měnit své působiště, čím drezíny trpěly. Proto spolek rozhodl o vybudování základny na Čachrově, což je šumavský městys. Byla zde postavena budova depa neboli garáže pro stroje a krátkou předválečnou železniční trať. Stroje jsou pečlivě uschovány a musí se kvalitně provádět jejich držba. Prostory jsou veřejnosti přístupné. Součástí muzea je také strážní domek se závorami. Najdete zde dokonce i sbírku historických čísel z lokomotiv, zhlédnete výrobní štítky z lokomotiv a vozů a muzeum vám nabízí další železniční zajímavosti. Tak neváhejte a vydejte se do netradičního muzea právě v Čachrově.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 21.5.2019
Polojasno
12°C
10°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1006.4hPa
Vítr: 4.6m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Středa 22.5.
Déšť
11°C
10°C
Čtvrtek
23.5.2019
Zataženo
13°C
9°C
Pátek
24.5.2019
Polojasno
15°C
10°C
Sobota
25.5.2019
Polojasno
17°C
9°C

Kontakt

Adresa:
Čachrov 44
Čachrov 
Web: Muzeum drezín Čachrov
Email: museum-dresin@cachrov.cz
Telefon: +420 602 448 129

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Doubravka XIV - Zajímavý a netradiční název vyhlídkové věže souvisí se jménem pražského obvodu, kde v roce 2018 vznikla. Jedná se o dřevěnou stavbu v Praze 14 - Černém Mostě, v oblasti lesoparku Čihadla.
Stezka nad vinohrady - Stezka nad vinohrady je netypický název rozhledny, jejíž tvar je ještě více nezvyklý, než její samotné jméno. Stavba vznikla v roce 2018 nákladem přibližně dvou a půl milionu korun. Investorem byla obec Kobylí u Břeclavi a rozhlednu stavěla společnost Teplotechna. Výstavba probíhala podle návrhu Jiřího Vojtěška a Jakuba Rolečka.
Medvědí hora - Medvědí hora je jedna ze šumavských tisícovek. Vypíná se nedaleko Modravy v první zóně Národního parku Šumava.
Workout park u fotbalového hřiště - Workout hřiště s několika hrazdami, bradly, několika různě vysokými lavicemi a šikmou lavicí.

Nové ubytování

+ přidat
Vila FILIP - Rodinný dům využívají rodiny s dětmi v létě k rekreaci. Je prostorný, kompletně vybavený, kapacita 7 ložnic s 20ti lůžky. Vlastní zahrada a zapuštěný bazén 8x4 m. Obsazuje se celý, nebo nabízí dva samostatné apartmány. Lze ubytovat i pracovníky firem.
Domek Smrž - Zděný domek v zahradě je využíván rekreanty, příležitostně slouží pro ubytování pracovníků firem. Kapacita 10 lůžek. Je kompletně vybavený, k dispozici bazén 5x3 m, zahrada, krytá osvětlená pergola. Vzhledem ke své poloze nabízí klid a soukromí.
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka
Turistická ubytovna Porta Bohemica - Provozujeme turistickou ubytovnu s celkovou kapacitou 21 míst v centru Litoměřické vinařské oblasti, ležící přímo na Labské cyklostezce. K dispozici jsou čtyř, sedmi a desetilůžkové pokoje. Ubytovna slouží výhradně cyklistům, turistům, rybářům apod. K dispozici je sociální zařízení, vybavená kuchyňka, úschovna kol, ohniště.

Nové restaurace

+ přidat
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.
Rodinná kavárna Zanzík - Kavárna je uzpůsobena pro rodiny s dětmi. Snažili jsme se vytvořit MÍSTO, : kde si děti můžou hrát a přitom se i rozvíjet, něco se naučit, rády se vrací za „tetou“, která má přátelský přístup kde kojenci mají svůj koutek, ohrádku, lehátka kde si můžu v klidu povídat s přáteli, mít obchodní schůzku, pracovat nebo si jen tak číst