Muzeum drezín Čachrov

Muzeum drezín se nachází v Čachrově a svým návštěvníkům nabízí stálé expozice, které jistě stojí za návštěvu.

Historií železnic, především drezínami, se muzeum zaobírá již delší dobu. Soustřeďuje se především na drezíny na pohon lidskou silou. V této sféře úzce spolupracuje s Národním technickým muzeem v Praze a dalšími dobrovolnými nadšenci a znalci z Lysé nad Labem. Muzeum muselo několikrát měnit své působiště, čím drezíny trpěly. Proto spolek rozhodl o vybudování základny na Čachrově, což je šumavský městys. Byla zde postavena budova depa neboli garáže pro stroje a krátkou předválečnou železniční trať. Stroje jsou pečlivě uschovány a musí se kvalitně provádět jejich držba. Prostory jsou veřejnosti přístupné. Součástí muzea je také strážní domek se závorami. Najdete zde dokonce i sbírku historických čísel z lokomotiv, zhlédnete výrobní štítky z lokomotiv a vozů a muzeum vám nabízí další železniční zajímavosti. Tak neváhejte a vydejte se do netradičního muzea právě v Čachrově.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 20.2.2019
Polojasno
5°C
2°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1025.4hPa
Vítr: 3.5m/s
z západu
Zítra
Čtvrtek 21.2.
Polojasno
6°C
4°C
Pátek
22.2.2019
Déšť se sněhem
5°C
-4°C
Sobota
23.2.2019
Jasno
-2°C
-7°C
Neděle
24.2.2019
Skoro jasno
5°C
4°C

Kontakt

Adresa:
Čachrov 44
Čachrov 
Web: Muzeum drezín Čachrov
Email: museum-dresin@cachrov.cz
Telefon: +420 602 448 129

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Koloběžky Malá Skála - Půjčovna koloběžek - Půjčovna koloběžek na Malé Skále na cyklostezce Greenway Jizera.
Rafty Jizera Malá Skála - Rafty Jizera - půjčovna raftů a kánoí na Jizeře na Malé Skále
Půjčovna lodí Malá Skála - Lodě Maloskalsko - Půjčovna lodí, raftů, koloběžek a horských kol na Malé Skále na řece Jizeře a cykloztezce Greenway Jizera.
Hvozd - Hvozd je jedním z výrazných znělcových masivů v Lužických horách, zároveň jde o pátou nejvyšší horu Lužických hor.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka
Turistická ubytovna Porta Bohemica - Provozujeme turistickou ubytovnu s celkovou kapacitou 21 míst v centru Litoměřické vinařské oblasti, ležící přímo na Labské cyklostezce. K dispozici jsou čtyř, sedmi a desetilůžkové pokoje. Ubytovna slouží výhradně cyklistům, turistům, rybářům apod. K dispozici je sociální zařízení, vybavená kuchyňka, úschovna kol, ohniště.
Apartmány Vlčková - ubytování Zlín - Ubytování nedaleko města Zlín v soukromých luxusně vybavených apartmánech a 4km od Zoo Lešná v obci Vlčková.
Chalupa Krkonoše - lenné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.
Rodinná kavárna Zanzík - Kavárna je uzpůsobena pro rodiny s dětmi. Snažili jsme se vytvořit MÍSTO, : kde si děti můžou hrát a přitom se i rozvíjet, něco se naučit, rády se vrací za „tetou“, která má přátelský přístup kde kojenci mají svůj koutek, ohrádku, lehátka kde si můžu v klidu povídat s přáteli, mít obchodní schůzku, pracovat nebo si jen tak číst
Restaurace a galerie u Michala - Rodinná restaurace v klidné části obce cca 100m od silnice číslo 3. Vhodné pro rodiny s dětmi, česká kuchyně.