Vodní hamr Dobřív

Vodní hamr je technická památka pocházející ze šestnáctého století s dobovým zařízením. Najdeme jej u Huťského rybníka

Vodní hamr se nachází v severovýchodní části obce Dobřív a v současné době slouží jako expoziční a ukázková činnost. Konají se zde každý rok v květnu takzvané hamernické dny, které nabízí ukázky prací uměleckých kovářů a doprovodný program. Vodní hamr spravuje muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech.

Historie

Vodní hamr pochází ze šestnáctého století a trvale v provozu je od roku 1656. Dnešní podoba pochází z let 1825 až 1830, kdy proběhla jeho přestavba. Původně bylo vodou poháněno pět kol, avšak v současné době pouze čtyři kola, která pohánějí stroje a elektrický generátor. Hamr v minulosti sloužil ke zpracovávání železa na polotovary a za třicetileté války sloužil k produkci dělových koulí pro vojsko. Od roku 1724 se zde začalo vyrábět železo pro hřebíkovské a cvočkářské zboží a po druhé světové válce odtud pocházelo nářadí a radlice pro pluhy. Svou zpracovatelskou činnost ukončil hamr v roce 1956.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Dobřív 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídková věž Tokaj - Vyhlídková věž Tokaj je smělá ocelová konstrukce s dřevěným obložením, připomínající svým tvarem velký sud.
Vyhlídková plošina Beša - Vyhlídková plošina Beša je dřevěná plocha, odkud lze pozorovat spíše blízké okolí.
Rozhledna Čičarovce - Rozhledna Čičarovce je menší patrová dřevěná vyhlídková věž.
Ubytování VERLIBA - Nově vybudovaný rekreační objekt s vlastním rybníkem a ubytováním v mobilheimech,ideální pro rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend s přáteli.

Nové ubytování

+ přidat
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.
Chata Lucie - Tato rodinná chata se nachází pod úpatí hory Říp a leží pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování na chatě až pro 12 osob. Během pobytu využijete plně vybavenou chatu se saunou, wifi, krbem, grilem, trampolínou, bazénem v létě a dalším zařízením pro zpříjemnění pobytu.
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz