Městské muzeum Mariánské Lázně

Muzeum se nachází v lázeňském městě na Goethově náměstí. Nabízí vám stálé expozice charakteristické různorodostí.

Muzeum se nachází v nejstarším domě historické části Mariánských Lázní. Dům je charakteristický empírovým průčelím obráceným na slunnou jižní stranu. Budova je významná stavební památka, která pochází z počátku devatenáctého století a jedná se o poslední zachovalou ukázku města v době jejího vzniku. V prvním patře se nachází expozice připomínající pobyt Johanna Wolfganga Goetha. V muzeu zhlédnete lidovou keramiku a plastiky, cínové nádobí, porcelán a sklo. Další stálou expozicí je Geologický park v Mlýnském údolí, který přibližuje geologický vývoj a přírodu regionu.

Historie

Postavení domu se datuje v roce 1818 a v té době sloužil jako penzion pro lázeňské hosty „Zlatý hrozen“. V roce 1823 jej obýval známý Johann Wolfgang Goethe, jehož návštěva je připomínána reliéfní pamětní deskou umístěnou nad klenutým vchodem. Muzeum bylo založeno v roce 1887, ale v této budově se nachází až od roku 1953. V letech 1975 až 1979 proběhla rozsáhlá rekonstrukce a místo dvorního traktu zde stojí patrová přístavba, která slouží expozicím muzea. Další rekonstrukce proběhla v letech 1998 a 1999.

Otevírací doba

  • úterý až neděle - 9:30 - 17:30

leden a únor zavřeno

 

Mapa okolí

zvětšit

Místa v okolí

Ski areál Mariánské Lázně - Lyžařský areál v Mariánských Lázních si vybudoval dobré jméno především zásluhou poctivé práce, rok co rok se tu snaží udržet kvalitu služeb na vysoké úrovni. Sjezdové lyžování má v tomto malebném lázeňském městě dlouholetou tradici a že je zde o lyžování opravdu zájem, dokazují kladné reference na internetu.
Vzdálenost: 1km
Gourmet Hotel Villa Patriot - Malý hotel s gurmánskou restaurací, velmi vhodný pro FOREVER YOUNG hosty a milovníky kvalitní gastronomie.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Gourmet Restaurant VILLA PATRIOT - Gurmánská restaurace v centru Mariánských Lázních
Vzdálenost: 1km
ubytování - Hotel se nachází v centru Mar.Lázní V hotelu společ.místnost s možností stravy,bar,sauna,wellness,Thai masáže.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Kmeťovka - Rozhledna Kmeťovka je krásná stylová dřevěná stavba o dvou vyhlídkových patrech.
Rozhledna Trchovnica - Rozhledna Trchovnica je zastřešená stavba dřevem pobité vyhlídkové věže s kamennou podezdívkou.
Rozhledna Klin - Rozhledna Klin nad Oravskou přehradou je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Brabírka - Rozhledna Brabírka je stylová dřevěná stavba na zděné podezdívce.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz