Hornické muzeum Krásno

Hornické muzeum najdeme ve městě Krásno v Cínové ulici. Nachází se v prostorech historického cínového dolu, jehož název je Vilém.

Jsou zde zachovány těžní věž, dále i šachetní budova, strojovna, budova dílen a také vrátnice a trafostanice. První část expozice se nachází v budově bývalé úpravy a byla otevřena a zpřístupněna veřejnosti v roce 1998. Přiblíží vám historii o těžbě hnědého uhlí, mineralogie a představí vám geologii Slavkovského lesa. Nejzajímavějším a největším exponátem je parní těžní stroj, který se používal ve zrušeném dolu Marie v Královském Poříží. Expozice důlní dopravy byla otevřena v roce 2004 a nabízí ukázky vozů o rozchodu 900 mm. Na jaře roku 2007 byla otevřena v budově bývalých dílen nová stálá expozice raně novověkého hornictví. Zahrnuje nejzajímavější exponát – replika rudné štoly, v níž je horník s důlním trakařem. Dominantou muzea je více jak šest metrů dlouhý mechanický model, který napovídá o celém procesu těžby, který zahrnuje odvodnění dolu, větrání, samotná těžba a také úprava rudy.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 28.7.2021
Zataženo
19°C
14°C
Srážky: 0.5mm
Tlak: 1014.3hPa
Vítr: 3.5m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Čtvrtek 29.7.
Polojasno
19°C
15°C
Pátek
30.7.2021
Skoro jasno
22°C
14°C
Sobota
31.7.2021
Skoro jasno
20°C
15°C
Neděle
1.8.2021
Déšť
22°C
15°C

Kontakt

Adresa:
Krásno 
Web: Hornické muzeum Krásno
Email: muzeum@muzeum-sokolov.cz
Telefon: +420 352 688 740

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Prosečský hřeben - Kamenná rozhledna Prosečský hřeben je součástí turistické chaty s restaurací. Byla postavena v roce 1932.
Rozhledna Petřín (Jablonec nad Nisou) - Rozhledna s názvem Petřín o výšce 20 metrů je zděná stavba z roku 1906. Je součástí přilehlého horského hotelu s restaurací.
Rozhledna Špičák (Stará Lípa) - Rozhledna Špičák v okrese Česká Lípa je zděná cihlová stavba z roku 1885. Rozhledna je vysoká 14 metrů.
Rozhledna Raisova chata - Raisova chata byla postavena v roce 1925 zásluhou německých a českých turistických nadšenců. Součástí chaty byla i otočná vyhlídková věž, vysoká 10 metrů, s vyhlídkovou plošinou ve výšce 7 metrů nad zemí.

Nové ubytování

+ přidat
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.