Muzeum ve Žluticích

Muzeum se nachází ve městě Žlutice na Velkém náměstí. Muzeu je věnována budova s číslem popisným jedna.

Muzeum se nachází v barokním domě, který se nachází na náměstí hned vedle radnice. Původně se jednalo o šestiosý patrový dům. Muzeum je spravováno Krajským muzeem Karlovarského kraje. Žlutické muzeum nabízí také stálé expozice, která přibližuje dějiny města a blízkého okolí. Vše je dokumentováno archeologickými nálezy, listinami a také renesančním Žlutickým kancionálem. Další částí expozice je velkoplošný model bitvy na vrchu Vladaři, věznice s hrdelním právem útrpným v mezích zákonů našich předků. Zhlédnout můžete i historické sklepení muzea a okruh v městských podzemních chodbách. Mladší historie je zastoupena několika plastikami a obrazy, které připomínají Kokořovce, což byli poslední majitelé města.

Historie

Budova pochází ze šestnáctého století, ale dnešní podoba je datována z druhé poloviny osmnáctého století. Fasáda byla upravena ve dvacátém století. Dům měli kdysi ve vlastnictví Zumři z Herstošic.

Otevírací doba

  • květen až září - středa až neděle - 9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00

Vstupné

  • dospělí - 20 Kč
  • děti, zlevněné - 10 Kč
  • rodinné - 30 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Žlutice 
Web: Muzeum ve Žluticích

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 9km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Na Plazu - Vyhlídka Na Plazu je předsunutá vyhlídková plošina.
Vyhlídkové místo Karvánka - Na soutoku Střely a Berounky se nachází vyhlídkový bod do krajiny.
Vyhlídkové místo Dobříč - Čivice - Nad obcí Čivice, na horním toku Berounky, se nachází vyhlídkové místo na řeku Berounku a jez u Žíkovského mlýna.
Vyhlídka Poradní skála - Vyhlídka Poradní skála se nachází nedaleko vodáckého kempu u Dolanského mostu, kde bývá obvyklý začátek splouvání řeky Berounky.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.