Muzeum ve Žluticích

Muzeum se nachází ve městě Žlutice na Velkém náměstí. Muzeu je věnována budova s číslem popisným jedna.

Muzeum se nachází v barokním domě, který se nachází na náměstí hned vedle radnice. Původně se jednalo o šestiosý patrový dům. Muzeum je spravováno Krajským muzeem Karlovarského kraje. Žlutické muzeum nabízí také stálé expozice, která přibližuje dějiny města a blízkého okolí. Vše je dokumentováno archeologickými nálezy, listinami a také renesančním Žlutickým kancionálem. Další částí expozice je velkoplošný model bitvy na vrchu Vladaři, věznice s hrdelním právem útrpným v mezích zákonů našich předků. Zhlédnout můžete i historické sklepení muzea a okruh v městských podzemních chodbách. Mladší historie je zastoupena několika plastikami a obrazy, které připomínají Kokořovce, což byli poslední majitelé města.

Historie

Budova pochází ze šestnáctého století, ale dnešní podoba je datována z druhé poloviny osmnáctého století. Fasáda byla upravena ve dvacátém století. Dům měli kdysi ve vlastnictví Zumři z Herstošic.

Otevírací doba

květen - září
1.5. - 30.9.
pondělí - úterý zavřeno
středa 09:00 - 12:00
13:00 - 17:00
čtvrtek - pátek zavřeno
sobota - neděle 09:00 - 12:00
13:00 - 17:00
Poznámka: 
Délka prohlídky včetně sklepení 45 minut.

Vstupné

Cena: 80 Kč

Snížená cena: 50 Kč

Rodinná cena: 150 Kč

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Žlutice 
Web: Muzeum ve Žluticích

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 9km

Nová místa

+ přidat
Sklárna Harrachov - Sklárna v Harrachově, v části města Nový Svět, je nejstarší funkční sklárna na celé planetě.
Secesní vodárna Teplice - V Teplicích Výšině stojí secesní vodárna z roku 1906.
Zauhlovací a vodárenská věž Liberec - Zauhlovací a vodárenská věž v Liberci byla postavena v letech 1916 - 1918. Stavěli ji italští váleční zajatci v průběhu první světové války.
Sušárna chmele - V Dubé, nedaleko Máchova jezera, se nachází unikátní technická památka - sušárna chmele.

Nové ubytování

+ přidat
FKK kemp Úštěk (bez plavek) - Pokud rádi trávíte volný čas v pohodě a klidu, s přátelsky naladěnými lidmi a hlavně bez oblečení, jste na správném místě. K odpočinku na Vaší dovolené nebudete potřebovat, při pobytu v našem kempu, žádné oblečení a plavky už vůbec ne. Můžete si tak užít svobodu volného těla na slunci u vody na čerstvém vzduchu Českého středohoří u břehu jezera Chmelař a historického městečka Úštěk v námi vytvořeném koutě přírody jen pro vás. FKK kemp Úštěk je naturistický kemp pouze pro naturisty, nudisty a všechny ostatní slušné naháče, kde panuje rodinná a kamarádská pohoda, na bázi úcty a vzájemné tolerance. Kemp je výhradně bez plavek. Být nahý není povinností. Každý se může pohybovat tak, jak se zrovna cítí. Pouze plavky jsou vyjma dětí zakázány. Může se tedy stát, že například večer, když se ochladí bude někdo zabalený až po uši, někdo třeba jen v triku a nebo také úplně nahý.
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.