Muzeum Šumice

Muzeum Šumice se nachází v okrese Uherské Hradiště v obci zvané Šumice. Nabízí svým návštěvníkům stálé expozice.

Muzeum se nachází v budově pošty a je mu věnováno horní patro, které bylo před umístěním sbírek zrekonstruováno. Šumické muzeum přibližuje návštěvníkům život našich předků a úkolem bylo zachytit poslední odkazy, které postupně mizí ze života. Muzeum ukrývá téměř 420 muzejních předmětů a tento počet neustále narůstá. Sbírky jsou vystaveny ve třech místnostech a jsou rozděleny tematicky do tří expozic. První expozicí je místnost, která představuje jakousi obdobu jizby, která v minulosti byla součástí každého domu. Druhá místnost je věnována šumickému kroji a jeho podobám a poslední část tvoří takzvaná hospodářská místnost, kde najdete předměty vhodné pro zemědělství a řemesla.

Historie

Muzeum bylo otevřeno v sobotu 11. září v roce 2005. Slavnostní otevření proběhlo u příležitosti hodů. Šumické muzeum vzniklo z iniciativy místních občanů, především paní Petrková. Paní Petrková přišla s tímto nápadem za podpory starosty Bartoše.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Šumice 100
Šumice u Uherského Brodu 
Web: Muzeum Šumice
Email: obec@sumice.cz
Telefon: +420 736 413 938

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Eurocamping Bojkovice - Eurocamping Bojkovice, kemp se nachází na okraji malého městečka v pěším dosahu obou nádraží i centra města, nabízí ubytování v nově rekonstruovaných chatách s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou, dále nabízí ubytování ve vlastních stanech či karavanech s možností elektrické přípojky. K dispozici je zahradní restaurace, dětské hřiště, bazén s brouzdalištěm.
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tvrdošín - Oravice 2 - Rozhledna Oravice je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Tvrdošín - Oravice - Rozhledna Tvrdošín - Oravice je vlastně pozorovatelna přírodních krás v blízkém okolí.
Rozhledna Skorušina - Rozhledna Skorušina je ocelový vyhlídkový stožár o dvou patrech.
Rozhledna pri Hviezdoslavovej horárni - Tato menší dřevěná rozhledna poskytuje celkem zajímavý výhled do blízkého okolí.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz