Městské muzeum Slavičín

Městské muzeum se nachází ve městě Slavičín na Horním náměstí. Obývá budovu s číslem popisným 102 a svým návštěvníkům nabízí prohlídku stálých expozic.

Muzeum nabízí stálé expozice, které zahrnují archeologické sbírky pocházející z pravěku a středověku. Prohlédnete si exponáty, které dokreslují obraz doby kamenné a ke zhlédnutí jsou i různé nálezy. Vystavené jsou kosterní pozůstatky, které nám přiblíží pohřbívání v období silného osídlováni kraje slovanskými rody. Dále vám díky dokumentům přiblíží historii města a leteckou bitvu, která proběhla v roce 1944 ve vzdušném prostoru Slavičína a jeho blízkém okolí. Celá tato událost je doložena také fotodokumentací. Zhlédnout můžete i vystavený originál německého leteckého motoru z letounu Me 109 G6. Třetí část expozice je tvořena badatelskou činností v jiných oblastech historie Slavičínska. V depozitu muzea se nachází celá řada fotografického materiálu, jenž zachycuje změny nejen ve Slavičíně, ale také v blízkém okolí. Obsáhlé jsou dokumenty z různých sportovních, kulturních a politických akcí. I přesto, že není muzeum nikterak rozsáhlé, jedná se o neoddělitelnou součást města.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 25.1.2021
Zataženo
-1°C
-2°C
Srážky: 0.2mm
Tlak: 1002.3hPa
Vítr: 3.9m/s
z severo-západu
Zítra
Úterý 26.1.
Polojasno
-1°C
-3°C
Středa
27.1.2021
Polojasno
-1°C
-5°C
Čtvrtek
28.1.2021
Zataženo
-3°C
-4°C
Pátek
29.1.2021
Sněžení
-2°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Slavičín 
Telefon: +420 577 004 831

Místa v okolí

Slavičín - Slavičín je město nacházející se v jihovýchodní části okresu Zlín. Zaujímá plochu o velikosti 55,84 kilometrů čtverečních. Z jihu sousedí s Bílými Karpatami a ze severu je Slavičín obklopen Vizovickými vrchy.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.
Rozhledna Mostka - Rozhledna Mostka patří k nejstarším kamenným stavbám tohoto druhu v České republice. byla postavena v roce 1910 podle projektu akademického architekta V. Krause.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.