Muzeum Jana Amose Komenského

Muzeum Jana Amose Komenského se nachází v Uherském Brodě v ulici Přemysla Otakara II. Muzeum nabízí pro návštěvníky stálé expozice.

Muzeum se zaměřuje zejména na život a dílo Jana Amose Komenského. Soustřeďuje se na dokumenty a také umělecká díla všech oborů, které mají vztah k této významné osobnosti. Muzeum se nachází v části zachovalého opevnění, které pochází ze čtrnáctého století. Součástí je barokní sál ze sedmnáctého století. K dispozici jsou čtyři stálé expozice, a to například „Jan Amos Komenský lidstvu“, která je zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Další expozice nese název „Starožitnosti Uherskobrodska“. Navštívit můžete i Rolnický dům a hospodářství ve Vlčvoně či Pamětní síň JUDr. Václava hraběte z Kounic, což je památník posledního šlechtice pocházejícího z rodu Kouniců a jedná se i o zakladatele muzea.

Historie

Muzeum bylo v Uherském Brodě slavnostně otevřeno již v roce 1898 a jeho název zněl Jubilejní krajinské muzeum. Jednalo se v té době o instituci, která byla zaměřená zejména na regionální literaturu.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 28.7.2021
Deštivo
27°C
19°C
Srážky: 3.4mm
Tlak: 1012.5hPa
Vítr: 1.4m/s
z západu
Zítra
Čtvrtek 29.7.
Jasno
23°C
21°C
Pátek
30.7.2021
Polojasno
26°C
21°C
Sobota
31.7.2021
Polojasno
26°C
21°C
Neděle
1.8.2021
Deštivo
24°C
16°C

Kontakt

Adresa:
Uherský Brod 
Web: Muzeum Jana Amose Komenského
Email: muzeum@mjakub.cz
Telefon: +420 572 632 288

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Workout Park Uherský Brod - Krásný moderní Street Workout Park byl vybudován v Uherském Brodě v areálu městského stadionu Lapač. Cvičiště postavila firma RVL 13 (Revolution 13).
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Prosečský hřeben - Kamenná rozhledna Prosečský hřeben je součástí turistické chaty s restaurací. Byla postavena v roce 1932.
Rozhledna Petřín (Jablonec nad Nisou) - Rozhledna s názvem Petřín o výšce 20 metrů je zděná stavba z roku 1906. Je součástí přilehlého horského hotelu s restaurací.
Rozhledna Špičák (Stará Lípa) - Rozhledna Špičák v okrese Česká Lípa je zděná cihlová stavba z roku 1885. Rozhledna je vysoká 14 metrů.
Rozhledna Raisova chata - Raisova chata byla postavena v roce 1925 zásluhou německých a českých turistických nadšenců. Součástí chaty byla i otočná vyhlídková věž, vysoká 10 metrů, s vyhlídkovou plošinou ve výšce 7 metrů nad zemí.

Nové ubytování

+ přidat
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.