Památník Jana Amose Komenského Komňa

Památník Jana Amose Komenského se nachází v obci Komňa, v okrese Uherském Hradišti. Nabízí vám stálé expozice i krátkodobé výstavy.

Památník nabízí svým návštěvníkům expozici, která je věnována Janu Amosovi Komenskému. Zhlédnete zde také předměty, dobové nářadí a také nábytek. Najdete tu také vykopávky z hradu Zuvačov a bude vám přiblížena celá historie obce Komňa.

Historie

V roce 1992 se konalo 400. výročí narození Jana Amose Komenského. V tomto roce byl na jeho počest otevřen památník pojmenovaný po něm. Nachází se v památkově chráněné sýpce. Sýpka je od roku 1774 jednopatrovou kamennou stavbou, která je charakteristická bílou barvou. V průčelí se nachází stěna s pavlačí ze dřeva, se vstupem a také se dvěma okénky. Současné s památníkem byl založen také Spolek pro uctění památky Jana Amose Komenského. Tento spolek má za úkol spravovat památník. Vyzděné štíty do hřebene sedlové střechy a pavlač krytá prodlouženou střechou – tak vypadá historická sýpka.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 25.1.2021
Zataženo
-1°C
-3°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1002.3hPa
Vítr: 3.8m/s
z severo-západu
Zítra
Úterý 26.1.
Polojasno
-1°C
-3°C
Středa
27.1.2021
Polojasno
-1°C
-4°C
Čtvrtek
28.1.2021
Sněžení
-2°C
-2°C
Pátek
29.1.2021
Déšť
1°C
2°C

Místa v okolí

Komňa - Obec Komňa byla roku 2011 oceněna jako Vesnice roku.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Eurocamping Bojkovice - Eurocamping Bojkovice, kemp se nachází na okraji malého městečka v pěším dosahu obou nádraží i centra města, nabízí ubytování v nově rekonstruovaných chatách s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou, dále nabízí ubytování ve vlastních stanech či karavanech s možností elektrické přípojky. K dispozici je zahradní restaurace, dětské hřiště, bazén s brouzdalištěm.
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.
Rozhledna Mostka - Rozhledna Mostka patří k nejstarším kamenným stavbám tohoto druhu v České republice. byla postavena v roce 1910 podle projektu akademického architekta V. Krause.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.