Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

Slovácké muzeum sídlí v Uherském Hradišti a jedná se o významnou regionální instituci s historií sahající do roku 1914. Její hlavní budova se nachází ve Smetanových sadech.

Historicky i architektonicky ceněná budova, jejíž dvě velké přístavby realizoval věhlasný architekt Bohuslav Fuchs, v sobě ukrývá národopisnou expozici Slovácko, která vás vtáhne do atmosféry tohoto malebného regionu. Oslnivá krása krojů, rodinné a výroční obřady a obyčeje, rukodělná činnost i lidové stavitelství. Trojrozměrné předměty jsou doplněny multimediálními prvky v podobě animací vybraných dioramat, krátkými filmy i databází čítající na 1 800 archivních fotografií. Své nově nabyté znalosti o životě na Slovácku si prověříte i v interaktivních testech. Expozice je rovněž přizpůsobena nevidomým a slabozrakým.

Navštívit můžete také dva výstavní sály, ve kterých probíhají výstavy etnografické, historické či archeologické. Během roku je možnost zavítat také na spoustu doprovodných programů – workshopy, dětské dílny, besedy aj.

 

Slovácké muzeum se skládá z několika objektů, a to Galerie Slováckého muzea, Památníku Velké Moravy – Cyrilometodějského centra ve Starém Městě, Muzea lidových pálenic, Muzea v přírodě v Topolné a tří venkovních archeologiích lokalit v režimu národních kulturních památek.

 

Otevírací doba

Denně 9.00-12.00 a 12.30-17.00.

Objekt je bezbariérově přístupný, nabízí výtah i WC pro tělesně postižené. Možné jazyky prohlídky – čeština, angličtina, němčina.

Více informací na https://www.slovackemuzeum.cz/

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Smetanovy sady 179
Uherské Hradiště 
Web: Slovácké muzeum v Uherském Hradišti
Email: info@slovackemuzeum.cz
Telefon: +420 572 556 556

Místa v okolí

Uherské Hradiště - Uherské Hradiště je okresní město v jižní části Zlínského kraje. Leží na levém břehu řeky Moravy, asi 23 km jihozápadně od Zlína. Město má přibližně 26 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 1km
Street Workout Park Uherské Hradiště - Na jaře v roce 2016 bylo vybudováno workoutové hřiště v Uherském Hradišti. Nachází se nedaleko sportovního areálu, jehož součástí je i městský fotbalový stadion.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Lipová alej Brandýsek - Lipová alej v obci Brandýsek pochází z roku 1973.
Osová alej Veltrusy - Ve Veltrusích v průčelí zámku, se nachází Osová alej.
Lipová alej Lidice - V obci Lidice, nově postavené po druhé světové válce, se v ulici 10. června 1942 nachází památná lipová alej.
Alej úvalských dětí - V Úvalech u Prahy vznikla zajímavá tradice, navazující na staroslovanské zvyklosti.

Nové ubytování

+ přidat
FKK kemp Úštěk (bez plavek) - Pokud rádi trávíte volný čas v pohodě a klidu, s přátelsky naladěnými lidmi a hlavně bez oblečení, jste na správném místě. K odpočinku na Vaší dovolené nebudete potřebovat, při pobytu v našem kempu, žádné oblečení a plavky už vůbec ne. Můžete si tak užít svobodu volného těla na slunci u vody na čerstvém vzduchu Českého středohoří u břehu jezera Chmelař a historického městečka Úštěk v námi vytvořeném koutě přírody jen pro vás. FKK kemp Úštěk je naturistický kemp pouze pro naturisty, nudisty a všechny ostatní slušné naháče, kde panuje rodinná a kamarádská pohoda, na bázi úcty a vzájemné tolerance. Kemp je výhradně bez plavek. Být nahý není povinností. Každý se může pohybovat tak, jak se zrovna cítí. Pouze plavky jsou vyjma dětí zakázány. Může se tedy stát, že například večer, když se ochladí bude někdo zabalený až po uši, někdo třeba jen v triku a nebo také úplně nahý.
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.