Památník Velké Moravy

Památník Velké Moravy se nachází ve Starém Městě v Jezuitské ulici, v okrese Uherské Hradiště.

Památník Velké Moravy seznamuje návštěvníky s archeologickými nálezy z regionu. Přiblíží vám také život Slovanů. Památník je spravován Slováckým muzeem v Uherském Hradišti. Expozice se zaměřuje zejména na velkomoravskou aglomeraci s centry v Uherském Hradišti či Starém Městě. Jestliže poctíte svou návštěvou Památník velkomoravské říše, budou vám příjemnou formou poskytnuty informace o velkomoravském stavitelství. Část expozice se věnuje také řemeslné práci a jsou zde prezentovány výtvory šperkařství, hrnčířství či zpracování paroží a kostí.

Historie

Budova, v níž je nyní muzeum rozprostřeno, byla postavena v letech 1959 až 1960. Stojí na základech první objevené a uznané stavby, která se datuje do doby velkomoravské říše. Jednalo se o kostel Na Valách z devátého stolení. Během své minulosti byl památník kompletně zrekonstruován a byla zde nainstalována nová multimediální expozice, která zajistila vyšší návštěvnost.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 5.12.2020
Polojasno
9°C
7°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1007.7hPa
Vítr: 6.1m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Neděle 6.12.
Zataženo
10°C
9°C
Pondělí
7.12.2020
Zataženo
7°C
6°C
Úterý
8.12.2020
Zataženo
6°C
5°C
Středa
9.12.2020
Zataženo
9°C
5°C

Kontakt

Adresa:
Dvorek
Staré Město 
Web: Památník Velké Moravy
Email: pamatnik@slovackemuzeum.cz
Telefon: +420 572 543 382

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Uherské Hradiště - Uherské Hradiště je okresní město v jižní části Zlínského kraje. Leží na levém břehu řeky Moravy, asi 23 km jihozápadně od Zlína. Město má přibližně 26 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 2km
Street Workout Park Uherské Hradiště - Na jaře v roce 2016 bylo vybudováno workoutové hřiště v Uherském Hradišti. Nachází se nedaleko sportovního areálu, jehož součástí je i městský fotbalový stadion.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Hotel u Skanzenu - Hotel je situován do blízkosti archeologického skanzenu v Modré, v lokalitě původního velkomoravského sídliště, cca 7 km od Uherského Hradiště. Při pobytu u nás tak můžete využít ubytování v atraktivním prostředí známé turistické oblasti na Slovácku. Nově zbudovaný hotel je v provozu od února 2007. Hostům v hotelu je k dispozici 17 dvoulůžkových pokojů. Hotel má bezbariérový přístup, je tedy vhodný i pro ZTP. Hotel U Skanzenu je ideální pro ubytování na služebních cestách i pro turisty, kteří chtějí poznat krásy okolí.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Slovácký dvůr - Rozhledna Slovácký dvůr je celodřevěná stavba, vysoká 11 metrů. Byla vztyčena v roce 2014 uvnitř sportovního areálu Slovácký dvůr s ubytovacími objekty v Ostrožské Nové Vsi. 
Hlaváčky - Hlaváčky je hora mezi obcemi Valašská Bystřice a Vidče.
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.