Památník Ploština

Památník Ploština se nachází nedaleko Valašských Klobouk, a to mezi obcemi Vysoké Pole a Drnovice.

V současné době se jedná o památník, který je věnován obětem za druhé světové války a okupace ze zlínského okresu. Ze stálých expozicí je zde Ploštinská tragédie, která připomíná boj za svobodu proti fašismu. Expozice slouží jako věnování historii protifašistického odboje.

Historie

Ploština v minulosti představovala pasekářkou osadu a důvodem památníku je 19. duben 1945. Tehdy zde němci za druhé světové války ztrestali statečnost místních lidí, kteří podporovali partyzány. Němci tak vesnici bez milosti zcela vypálili. V plamenech bylo nalezeno dvacet čtyři obyvatel. Po válce zde bylo postaveno několik nových domů, avšak každodenní život se sem nevrátil. Jeden z místních domků byl Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně pro muzejní účely.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Drnovice u Zlína 
Web: Památník Ploština

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Ski areál Pozděchov - Ski areál Pozděchov se nachází v Beskydech nedaleko města Vsetín v okrese Vsetín.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Újezd u Zlína - Újezd je obec, která se nachází v okrese Zlín. Zaujímá plochu o velikosti 12,45 kilometrů čtverečních. Újezd leží nad údolím potoka Svíborky, na jižním okraji Vizovické vrchoviny. Od Vizovic je obec ve vzdálenosti asi sedm kilometrů jihovýchodně.
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Na Plazu - Vyhlídka Na Plazu je předsunutá vyhlídková plošina.
Vyhlídkové místo Karvánka - Na soutoku Střely a Berounky se nachází vyhlídkový bod do krajiny.
Vyhlídkové místo Dobříč - Čivice - Nad obcí Čivice, na horním toku Berounky, se nachází vyhlídkové místo na řeku Berounku a jez u Žíkovského mlýna.
Vyhlídka Poradní skála - Vyhlídka Poradní skála se nachází nedaleko vodáckého kempu u Dolanského mostu, kde bývá obvyklý začátek splouvání řeky Berounky.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.